Норму про зняття недоторканності з суддів і депутатів визнали …

КС визнав конституційним законопроект про внесення змін до Конституції в частині депутатської та суддівської недоторканності.

Конституційний суд визнав відповідними Основному закону положення законопроекту про внесення змін щодо скасування депутатської і обмеження суддівської недоторканності.

Відповідне рішення КС оголосив у п’ятницю.

“Визнати таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів і суддів”, – йдеться в рішенні суду.

Нагадаємо, законопроектом пропонується вилучити із ст.80 Конституції норму про те, що народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Крім того, пропонується в ст.126 змінити норму, згідно з якою суддя не може бути без згоди парламенту затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом. Пропонується встановити, що суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції затриманий і стосовно нього не може бути застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання при скоєнні або безпосередньо після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину проти життя і здоров’я людини.

Також пропонується включити до ст.129 Конституції положення такого змісту: “Притягнення суддів до юридичної відповідальності здійснюється на загальних підставах. Судді не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за дії, вчинені у зв’язку із здійсненням правосуддя, крім випадків прийняття завідомо неправосудного судового рішення, порушення присяги судді або здійснення дисциплінарного правопорушення”.

Ця частина повинна буде набути чинності з дня, що йде за днем ​​публікації закону в разі, якщо на день, що передує дню публікації, Вища рада юстиції є повноважною. Якщо ж ВРЮ не є повноважною, то ці норми набувають чинності через 10 днів з дня формування цього органу.

Законопроект №1776 вніс до парламенту президент Петро Порошенко. Згодом він закликав Верховну Раду підтримати його пропозицію. За його словами, ухвалення цього закону стане важливим кроком на шляху відповідності України європейським цінностям, свободі і демократії.

Як повідомляв Кореспондент.net, 3 червня Верховна Рада позбавила недоторканності нардепів Сергія Мельничука та Сергія Клюєва.

СБУ підозрює главу Конституційного суду у зловживанні владою

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>