Німецьку пенсіонерку-неонацистку засудили за заперечення Голокосту

Суд у Берліні засудив 88-річну німкеню до півроку ув’язнення за заперечення Голокосту.

Суд загальної юрисдикції берлінського району Тірґартен засудив 88-річну Урсулу Гавербек (Ursula Haverbeck) до піврічного ув’язнення через неодноразові заперечення факту Голокосту під час Другої світової війни. Оголошений у понеділок, 16 жовтня, вирок визнає підсудну винною у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

Засуджену жінку-неонацистку вже й раніше не раз притягали до кримінальної відповідальності за постійне заперечення факту масового винищення євреїв нацистами Німеччини під час Другої світової війни. Гавербек каже, що у твердженні про застосування газових камер у концтаборах нацистів, у тому числі й у таборі смерті в Освенцімі – “немає правди”. У рішенні зазначається, що підсудна продовжує стояти на одному.

Сама Гавербек відкидає всі звинувачення і запевняє, що слова, за які її засуджено, є цитатою з книжки. Водночас адвокат засудженої вказав на те, що кримінальне переслідування його підзахисної є порушенням одного з фундаментальних прав – права на свободу слова. З огляду на можливість оскарження присуду, вирок ще не набув юридичної чинності. Речниця суду повідомила, що Гавербек ув’язнять, якщо апеляцію буде відхилено, а її саму буде визнано такою, що у стані відбувати тюремне покарання.

Судові процеси проти Гавербек, яку німецька преса часто іменує “нацистською бабусею”, велися у різних містах Німеччини. Востаннє у Фердені, що у Нижній Саксонії.

Як відомо, у Німеччині за схвалення, применшення чи заперечення Голокосту передбачено максимальне покарання у вигляді п’ятирічного тюремного ув’язнення та штрафу.

Джерело: Українська служба DW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>