Німецькі експерти оцінили глибину падіння економіки України — Новини Україна

Згідно з прогнозом, очікується різке скорочення інвестицій / фото УНІАН

Економіка України сильно постраждає через пандемію COVID-19, ВВП скоротиться на 7% у 2020 році унаслідок впливу на економіку зовнішніх і внутрішніх шоків, тоді як до пандемії очікувався приріст ВВП на 3%.

Про це повідомляється в релізі за результатами презентації прогнозу Німецької економічної команди у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

«За песимістичним сценарієм, який передбачає тривалі карантинні заходи в Україні, сильніші зовнішні шоки. Але попри сильні шоки, економічний спад буде все ж менше, ніж під час фінансової кризи в 2009 році. Це обумовлено якісною макроекономічною політикою попередніх років, яка збільшила стійкість економіки і створила простір для використання підтримуючих заходів монетарної та фіскальної політики», – зазначається у релізі.

Також наголошується, що стабільність державних видатків підтримує економіку, незважаючи на зниження податкових надходжень, у той час як Україна вже незабаром повинна підписати нову угоду з МВФ. Додаткову підтримку економіки забезпечують зниження облікової ставки Національним банком України і гнучкий обмінний курс.

Крім того, згідно з прогнозом, очікується різке скорочення інвестицій, але державне споживання стабілізує економіку.

«У 2020 році інвестиції в економіку України знизяться на значні 11,2%. Приватне споживання зменшиться не так сильно: на 5,7%. Це типові результати внутрішніх і зовнішніх шоків, викликаних пандемією. Стабільне державне споживання підтримає економіку. Ми очікуємо, що державне споживання впаде лише на 0,7% порівняно з 2019 роком», – йдеться у релізі.

Що стосується впливу на галузі економіки, то, за даними прогнозу, найбільше постраждає сфера транспорту: через закриття внутрішніх і міжнародних пасажирських перевезень і зменшення обсягів торгівлі товарами, в транспортному секторі передбачається скорочення обсягів надання послуг на 14,3% порівняно з 2019 роком.

Роздрібна торгівля також зазнає сильного негативного впливу карантину і падіння попиту, що обернеться зниженням її обсягів на 8%. Також наголошується, що незважаючи на істотне зниження експорту сталі, вплив пандемії на промисловість в цілому в Україні буде відносно менше: її падіння становитиме лише 5%.

За словами консультанта Німецької економічної команди і провідного автора дослідження Девіда Заха, незважаючи на прогнози, залишається певна невизначеність.

«Економічний спад у 2020 році може погіршитися і далі, якщо стримуючі заходи не вдасться пом’якшити тоді, коли очікується. Чим довше триватиме карантин, унаслідок якого закриваються підприємства, тим повільніше буде відновлення протягом наступних років», – наводяться в релізі слова Заха.

Як повідомляв УНІАН, голова Нацбанку прогнозує зростання ВВП України на рівні 4% у наступні кілька років після падіння на 5% у 2020 році.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>