Обама: економіка Росії загальмувала через санкції

Обама: економіка Росії загальмувала через санкції

новини, Обама

Барак Обама вважає, що санкції працюють і створюють потужний тиск на Росію

Президент США Барак Обама вважає, що економіка Росії “загальмувала” в результаті санкцій країн Заходу.

Виступаючи на прес-конференції у Вашингтоні, Обама зазначив, що “санкції працюють, як і передбачалося, створюючи величезний тиск на російську економіку”.

У свою чергу представник Білого дому Лора Лукас Магнуссон, коментуючи запровадження Росією заборони на імпорт сільгосппродукції, сировини і продовольства, заявила, що “відповідні заходи проти країн Заходу і західних компаній посилять міжнародну ізоляцію Росії і в подальшому негативно вплинуть на її економіку”.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ про застосування спеціальних економічних заходів “з метою захисту національних інтересів” країни.

Указ Путіна забороняє протягом року імпортувати сільськогосподарську продукцію, сировину і продовольство з країн, які запровадили санкції проти Росії у зв’язку з подіями в Україні.

Уряду РФ має підготувати перелік продуктів, що потрапляють під заборону. Помічник голови Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко вже дав зрозуміти, що список заборонених до ввезення продуктів буде “максимально широким”.

Зокрема, зазначив чиновник, Росія готова повністю заборонити імпорт фруктів та овочів з країн Євросоюзу. Алексєєнко також додав, що Росія повністю заборонить імпорт сільськогосподарської продукції з США, в тому числі курятини.

Дипломатичне джерело в Євросоюзі в інтерв’ю російському агентству “РИА Новости” назвало введення заборони Росією “контрпродуктивним і невиправданим”. З офіційною реакцією ЄС обіцяє виступити після появи переліку продуктів і країн, з яких буде заборонено ввезення.

Найбільший покупець

Росія є найбільшим покупцем овочів і фруктів з країн Євросоюзу. За даними агентства Reuters, в 2011 році на її частку припадало понад 21% загальноєвропейського експорту овочів і 28% експорту фруктів.

У 2013 році Росія закупила в США 276 100 тонн курятини, або 8% від загального обсягу курятини, що йде на експорт.

В цілому обсяг російського імпорту продовольства і сільськогосподарської продукції з США торік, як передає Associated Press, склав 1,3 млрд доларів.

Відповідь на санкції

Останній пакет санкцій, який вирішив запровадити ЄС проти Москви включає ембарго на постачання до Росії і купівлю російського озброєння, обмеження на імпорт технологій для розвідки нових родовищ нафти і газу й закриття для низки російських банків доступу до європейських фінансових ринків.

Наприкінці липня США оголосили про запровадження санкцій проти “Банку Москви”, “ВТБ” і “Россільгоспбанку”, а також Об’єднаної суднобудівної корпорації РФ.

У Вашингтоні і Брюсселі кажуть, що у разі потреби готові розширити санкційні списки.

Санкції відносно Москви також запровадили Канада, Японія та Австралія.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>