Обама заявив про закінчення масштабних військових кампаній … – РБК

Обама заявив про закінчення масштабних військових кампаній … – РБК

США будуть відмовлятися від використання за кордоном великомасштабних з’єднань військ. Про це заявив президент США Барак Обама, виступаючи перед військовослужбовцями на базі в Нью-Джерсі, передає слова USA Today.

“Наші військові [підрозділу] будуть компактніше. Війська повинні будуть використовуватися для більш спеціалізованих завдань. Але, як головнокомандувач, я хочу переконатися, що ви готові до виконання тих завдань, які ми доручаємо вам. Ми утримуємо саму підготовлену, саму екіпіровану армію в історії світу тому, що світ постійно відправляє нам виклики”, – зазначив президент США.

Під час виступу він торкнувся і виведення військ США з Афганістану. За його словами, незважаючи на те, що військові операції США в Афганістані закінчить в цьому місяці, в країні залишать невеликі “залишкові сили”. Країна як і раніше є “небезпечним місцем”, залишаються реальними і терористичні загрози. Війська США будуть продовжувати навчати афганську армію і допомагати проводити контртерористичні операції, додав Обама.

До кінця грудня чисельність американського військового контингенту в Іраку і Афганістані повинна знизитися менш ніж до 15 тис. осіб. Коли Обама зайняв свій пост, на початку 2009 року, в цих країнах знаходилися 180 тис. солдатів США, додав президент.

У той же час Барак Обама підписав указ про розширення військової присутності США в Афганістані в 2015 році. Про відповідному секретному указі повідомила газета The New York Times з посиланням на джерела в Конгресі, військовому відомстві і адміністрації президента.

Указ дозволить американських військовослужбовцям, які перебувають в Афганістані, проводити військові операції проти угруповань, які загрожують військам США або з’єднанням афганської армії. На наступний день парламент Афганістану ухвалив резолюцію, яка закликала США і НАТО направити в країну до 12 тис. військовослужбовців для підтримки місцевої армії. У той же час, Білий дім поки заявляє про зниження кількості військовослужбовців США в країні.

В середині грудня Сенат США схвалив військовий бюджет США на 2015 рік в розмірі 577 млрд дол.

Нагадаємо, раніше Обама номінував Ештона Картера на пост міністра оборони.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>