Обама і Путін обговорили ситуацію в Україні та Сирії

В ході телефонної розмови президент РФ повідомив американському колезі про часткове виведення російських військ із Сирії.

Президенти Росії Володимир Путін і США Барак Обама в понеділок, 14 березня, провели телефонні переговори. Як вказує прес-служба Кремля, Путін повідомив Обамі про виведення з Сирії основної частини російського авіаційного угруповання. Барак Обама у відповідь привітав зниження насильства в Сирії з початку припинення військових дій, передає прес-служба Білого дому.

Лідери обох країн обговорили подальші кроки, необхідні для повного припинення бойових дій в Сирії, з тим щоб просувати політичні переговори по врегулюванню конфлікту. При цьому президент США застеріг, що продовження наступальних дій з боку сирійського уряду може підірвати мирні переговори. Також Обама відзначив прогрес в зусиллях з надання гуманітарної допомоги та вказав на необхідність надання Дамаском безперешкодного доступу до гуманітарної допомоги.

Україна залишається у фокусі уваги США

Окрім ситуації в Сирії лідери США та РФ обговорили і конфлікт в Україні. Обама підкреслив необхідність дотримання режиму припинення вогню на Сході України. Це стосується “об’єднаних сил російських військ і сепаратистів”, передає в ніч на вівторок, 15 березня, прес-служба Білого дому слова Обами.

Крім цього американський лідер заявив про обов’язок надавати спостерігачам від Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) необмежений доступ до територій, підконтрольним сепаратистам, включаючи російсько-український кордон. Путін і Обама “підтвердили намір продовжити роботу зі сторонами конфлікту в інтересах його врегулювання”.

Джерело: Українська служба DW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>