Олександр Олійник: українська література на Сході існує

Олександр ОлійникКопирайт изображения
facebook.com. олександр олійник

Книга “Денний звук” – дебют письменника Олександра Олійника. Він почав писали цей роман ще 10 років тому і зараз вважає його видання мало не випадковістю.

До початку дій на сході України, Олександр Олійник жив у Донецьку, служив у підрозділі пожежної охорони. Із 2014 року живе у Краматорську і далі працює за фахом, в управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області.

Книга “Денний звук” пронизана філософськими роздумами про сенс життя і його швидкоплинність і про те, як кожен із нас розплачується за помилки минулого.

Олександр Олійник: Я не збирався цю книгу видавати друком. Дуже давно пишу вірші. Врешті, спробував прозу. Дописавши “Денний звук”, показував рукопис друзям. Проте мало хто – як я зрозумів згодом – дочитав його до кінця. На жаль, у моєму оточенні у ті роки було мало людей, які мали внутрішню потребу читати. Тоді я вирішив, що займуся літературною творчістю вже на пенсії.

Але у 2014 році був започаткований регіональний літературний конкурс “Кальміюс”. Я вирішив надіслати рукопис. Головний мій мотив тоді був такий, що так мають вчинити усі, хто щось писав українською мовою. Щоби заперечити тим, хто вважає, що української мови і літератури на сході України не існує.

Для мене було здивуванням те, що я потрапив до числа номінантів. А коли “Денний звук” ще й назвали переможцем, – це взагалі для мене здалось дивом.

У журі конкурсу були керівники видавництва “Кальварія”, які й запропонували видання. Тобто, те, що “Денний звук” надрукували, це для мене і досі дивина.

ВВС News Україна: Чому ви, житель Донбасу, написали про американця, про японців, а не про когось, хто ближче до вас?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>