Олексій Ботвінов, український піаніст

Олексій Ботвінов – один з найвідоміших українських піаністів у світі, грою якого заслуховувалися поціновувачі прекрасного у більш ніж 40 країнах. Велику частину часу він виступає за кордоном, як, втім, дуже багато наших зірок. При цьому підкреслює, що дім його – в Одесі.

На батьківщині він організував фестиваль класичної музики, що набирає популярність і вже відзначився на світовій музичній карті. Сміливі і несподівані проекти закріпили за ним імідж експериментатора. Ботвінова називають одним з кращих виконавців творів Рахманінова на планеті. А ще він встановив світовий рекорд за кількістю виконань найскладніших «Гольдберг-варіацій» Баха. Причому ювілейний 300-й концерт дав у Берлінській філармонії. Тут з ним поговорила кореспондент Укрінформу.

РЕКОРД ЗА ВАРІАЦІЯМИ БАХА

– Олексію, кілька років тому ви розповідали про свою мрію – зіграти сольний концерт у Берлінській філармонії. І ось ви тут.

– Для мене – знакова подія. Кожного разу в Берліні дуже цікаво і престижно виступати. Це вже другий раз, якщо говорити про Берлінську філармонію. Перший раз був років 7 тому, тоді був Бах, Брамс і Рахманінов.

– Цього разу знову порадували публіку Бахом.

– Так, «Гольдберг-варіації» Баха, які вже у 300-й раз зіграв на сцені. Такий світовий рекорд. Я їх вже близько 20 років граю. І вийшло несподівано для мене, що так багато разів зіграв на сцені, як, принаймні, ніхто з нині активних піаністів.

– Вибір репертуару був за вами чи організаторами концерту?

– Це було загальне побажання моє і посла України в ФРН Андрія Мельника. Взагалі, у 300-й раз у мене виходило грати в театрі Ла Скала в Мілані наприкінці січня наступного року разом з балетом Ла Скала. Але посол запропонував: «А що, якщо ми зробимо в Берліні?» Я був радий цій приємній пропозиції і одразу ж звичайно погодився, тому що Берлінська філармонія – напевно, головний зал класичної музики в Європі за статусом. Посольство змогло все швидко організувати.

– Ви виступали у сотнях міст у десятках країн. Можете виділити зали, які запам’яталися найбільше?

– Складно говорити. Люблю різні країни, зали. Дуже приємно грати, наприклад, у Цюріхському Танхалле, у Празькій філармонії (4 рази там грав, чудова акустика), Лондонському Вігмархоллі, (чудовий зал з історією). Берлінська філармонія, звичайно; я той перший концерт добре пам’ятаю, може через те, що перший раз грав, почуття було особливе.

Дуже люблю грати вдома, в Одесі, в Одеській філармонії, це моя Альма-матер, це пов’язано з особистими почуттями.

– А часто вдається бувати і виступати у рідному місті? Працюєте ви в основному в Європі.

– Більше, звичайно, за кордоном, але вдома – 4-5 разів в сезон граю, досить часто.

З Бременським хором і одеським оркестром 15 жовтня виступав, а 22 листопада буде концерт зі скрипалем одеським, який, до речі, живе в Німеччині, Олексієм Семененком. Будемо грати фортепіано-скрипка.

Я останні років 5-6 намагаюся максимально, все, що виходить, робити на Батьківщині, у першу чергу, в рідній Одесі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>