Ольга Харлан виграла золото в жіночій шаблі ЧС-2014 з …

Ольга Харлан виграла золото в жіночій шаблі ЧС-2014 з …

Українська фехтувальниця Ольга Харлан підтвердила звання найсильнішої шаблістки планети, завоювавши золоту нагороду чемпіонату світу з фехтування 2014 року, який проходить в ці дні в столиці Татарстану Казані. Учениця заслуженого тренера України Артема Скорохода відстояла титул чемпіонки, перемігши у фіналі дворазову олімпійську чемпіонку Маріель Загуніс зі США.

Click on a slide!

На шляху до п’єдесталу пошани Ольга Харлан без особливих проблем почергово здолала японку Мамі Ітон (15:9), кореянку Джи Си Юн (15:10), Аззу Бесбес (15:7) з Тунісу і росіянку Софію Велику (15:9), якій помстилася  за поразку в півфіналі лондонської Олімпіади-2012, пише НФФУ.

У дуелі стадії 1/2 фіналу Ольга Харлан завдала шість поспіль ударів іншій росіянці Катерині Дьяченко, яку в червні у фінальній зустрічі чемпіонату Європи в Страсбурзі вона також здолала і видобула своє сьоме континентальне «золото» в кар’єрі. У підсумку наша фехтувальниця впевнено довела матч до перемоги з рахунком 15:7.

У фіналі суперницею Ольги Харлан була олімпійська чемпіонка Афін-2004 та Пекіну-2008 американка Меріел Загуніс, яка в іншому півфіналі обіграла з рахунком 15:12 іншу представницю Росії – Яну Егорян.

Вирішальний поєдинок проходив дуже нервово, суперниці постійно  зверталися до судді за роз’ясненнями. Одного разу Харлан навіть впала за поміст, і їй знадобилася допомога медиків. Проте це не завадило нашій спортсменці завоювати звання чемпіонки світу!! Американка була переможена з рахунком 15:12. Тож є перша медаль в скарбничці України на чемпіонаті світу-2014 в Казані!

Ще три українки, які так само захищали честь нашої країни, склали зброю в 1/32 фіналу. Олена Кравацька поступилася росіянці Софії Вєлікой (11:15), Олена Вороніна програла угорці Норі Гарам (8:15), а Ольга Жовнір не впоралася з росіянкою Діною Галіакбаровою (11:15).

Паралельно з жіночими змаганнями за нагороди чемпіонату світу билися і чоловіки-шаблісти. Тут титул найсильнішого спортсмена планети завоював росіянин Микола Ковальов, який у півфіналі обіграв румуна Тіберіу Долнічяну (15:9), а у фіналі здобув перемогу над корейцем Бонгілом Гу (15:7). Другу бронзову нагороду виборов Олексій Якімєнко (Росія).

Що ж до українських спортсменів, то Дмитро Бойко та Євген Стаценко завершили боротьбу в 1/32 фіналу. Бойко програв італійцеві Альдо Монтано (6:15), а Стаценко поступився німцеві Максу Хартунгу (5:15). На щабель далі товаришів по команді вдалося просунутися Андрію Ягодкі та Дмитру Пундику. В 1/16 фіналу Ягодка поступився майбутньому володарю бронзової нагороди чемпіонату світу Олексію Якімєнко (12:15), а Пундик, як і Стаценко, не впорався з Хартунгом (14:15).

Довідка

Фехтування. Чемпіонат світу-2014

Казань (Росія). 15–23 липня

15 і 18 липня

Шабля жіноча (особиста першість)

1. Ольга Харлан (Україна)

2. Маріель Загуніс (США)

3. Катерина Дьяченко (Росія)

3. Яна Єгорян (Росія)

40. Олена Кравацька (Україна)

41. Ольга Жовнір (Україна)

45. Олена Вороніна (Україна)

Шабля чоловіча (особиста першість)

1. Микола Ковальов (Росія)

2. Бонгіл Гу (Корея)

3. Тіберіу Долнічяну (Румунія)

3. Олексій Якімєнко (Росія)

23. Дмитро Пундик (Україна)

25. Андрій Ягодка (Уркіана)

53. Євген Стаценко (Україна)

56. Дмитро Бойко (Україна)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>