Палата представників Конгресу США схвалила законопроект щодо "шатдауну"

Про це повідомляє Reuters.

“У середу Палата представників США проголосувала за законопроект, який частково міг би відновити роботу Мінфіну США та деяких інших відомств без виділення грошей на будівництво стіни на (американсько-мексиканському – ред.) кордоні, на якому наполягає президент Дональд Трамп”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляє Reuters, у нижній палаті Конгресу, де більшість мають демократи, за відповідне рішення проголосували 240, проти – 188 конгресменів.

Тепер цей законопроект повинен ще схвалити Сенат, де більшість має Республіканська партія. Зазначається, що лідер більшості у Сенаті – республіканець Міч Макконелл – ще не висловлював бажання винести на голосування відповідний законопроект без досягнення домовленостей між американським президентом Дональдом Трампом та демократами у Конгресі.

  • Нагадаємо, з опівночі 22 грудня (07:00 за Києвом) почалася процедура часткового припинення роботи уряду через відсутність грошей. Однією з причин стали розбіжності щодо фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Лідери партій намагалися домовитися з Трампом про закінчення “шатдауна”, однак досягти домовленостей не вдалося.
  • Юристи Білого дому розглядають законність введення надзвичайного стану в США в разі потреби через урядовий шатдаун.
  • 9 січня Дональд Трамп розповів у зверненні про вбивства, що були здійснені нелегальними мігрантами, та про зростання наркотрафіку.
  • Демократи, зі свого боку, наполягають, що Трамп перебільшує та навмисно роздмухує кризу.
  • Крім того, представники Демократичної партії заблокували прийняття законопроекту про санкції проти Сирії, Росії та Ірану.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>