Пан або пропав? Що насправді відбувається з продажами iPhone X в Україні і в світі

Підпишіться на новини «UkrMedia» в Facebook, Twitter або Google+

Одні пророкують швидке припинення виробництва iPhone X, інші кажуть, що це – один з найбільш вдалих продуктів в історії Apple, передає Ukr.Media. Спробуємо передбачити долю iPhone X на прикладі продажів гаджета в Україні.

В кінці січня аналітик з KGI Securities Мін-Чі Куо наробив багато шуму, повідомивши, що Apple, ймовірно, зніме з виробництва iPhone X в середині 2018 року.

На думку експерта, це буде пов’язано з невисоким попитом на модель і низькими продажами в Китаї. Якщо це дійсно станеться, то така швидка відмова від виробництва відбудеться вперше з часів iPhone 5C.

У той же час інше аналітичне агентство – Canalys – назвало iPhone X найбільш продаваним пристроєм. Лише в Піднебесної було відвантажено 7 млн, що суперечить песимістичними прогнозами експерта KGI Securities. Китай в цілому, якщо вірити свіжому звіту GfK, охоче купує топові смартфони останнім часом.

Отже, доля неординарного iPhone X вже стала предметом дискусії провідних світових аналітиків. А що відбувається з iPhone X в Україні?

Наскільки натхненно покупці сприйняли «десятку» і якiй із трьох нових моделей Apple віддають перевагу.

iPhone X в Україні

Український роздріб і дистрибутор (компанія Asbis) в один голос заявляють, що найстарша модель iPhone користується в Україні високим попитом.

У Asbis кажуть, що різниця в популярності в порівнянні з 8 і 8 Plus становить десятки відсотків.

У Hotline.ua відзначають, що в рамках каталогу попит на обидві молодші моделі (iPhone 8 і 8 Plus) майже такий, як на старшу. До Нового року він був трохи вище (3.91% і 3.68% відповідно від усього каталогу смартфонів, після дещо знизився (3.35 % і 3,33%), але різниця косметична. Для порівняння, після глобального старту продажів він був в 2-3 рази вище.

У MOYO.ua з самого початку продажів відзвітували про ажіотажний попит: «Перша партія десятки була розкуплена за 3 години, тоді як на iPhone 8 особливого ажіотажу не спостерігалося”, – нагадали в компанії.

Але після свят «рахунок» почав вирівнюватися. “Після Нового року попит на обидві моделі порівняно високий і продажу приблизно відповідає рівню iPhone 7 і 7 Plus за аналогічний період, – кажуть представники компанії. – При цьому ми прогнозуємо, що попит на торішні телефони зросте після традиційного зниження цін, коли Apple анонсує чергові новинки».

Як і в випадку з «вісімкою», у «десяток» в мережі лідирує молодша модель. «Найпопулярніша модель в MOYO.ua – Apple iPhone X 64GB в кольорі Space Gray. Її ціна 38 999 грн проти 45 999 грн у моделі Apple iPhone X 256GB », – уточнили в прес-службі.

У компанії відзначають цікаву закономірність – якщо на старті новинки Apple купуються в основному за готівку і за повною ціною, то з часом техніку все частіше беруть в кредит і за програмами розстрочки. Нинішній рік в цілому відзначився зростанням попиту на кредити. У 2017 році в MOYO.ua попит на кредитні покупки «айфонів» зріс удвічі, в порівнянні з 2016 роком.

Про те, що iPhone X розкупили за перші три дні з моменту старту офіційних продажів, відзвітували і в мережі «Алло». Компанія спочатку прогнозувала, що топову модель купуватимуть активніше, ніж 8 і 8 Plus.

У компанії iLand, яка займається продажами техніки Apple переважно бізнес-сегментом кажуть, що побачили дещо іншу картину, але вона пов’язана зі специфікою аудиторії.

«У нас найбільш продаваною моделлю став iPhone 8 Plus в максимальній комплектації. У бізнесу є потреба в великому екрані, тому вони вважають за краще цю модель, а 256 ГБ вбудованої пам’яті вибирають, тому що не хочуть компромісів », – каже Юрій Власюк, директор компанії. Флагманська «десятка» також користується досить великою популярністю у покупців iLand, і вони також вибирають максимальну комплектацію, рівно з тієї ж причини.

Таким чином, українські шанувальники Apple сприйняли флагманську новинку досить жваво, хоча є і ті, хто оновився до нової лінійки, але вважав за краще не витрачатися на флагман.

Зміна стратегії Apple

До речі, для прогнозу аналітика щодо закінчення виробництва iPhone X знайшлося ще одне пояснення, досить логічне з точки зору бізнесу. Якщо за часів Стіва Джобса компанія вважала за краще зосередитися на продажу однієї, останньої моделі, то Тім Кук зберігає на ринку пристрої на будь-який гаманець. Бренд Apple дещо втратив флер ексклюзивності, але зате здорово набрав в грошах. Виручка компанії, за останніми звітами, збільшилася на 12%.

Так ось, в рамках поточної концепції, компанії вигідно залишати молодші моделі для ринків на кшталт українського, а ось дорогі колишні флагмани можуть негативно позначитися на цінності бренду.

Саме такий посил був в оригінальній цитаті аналітика з KGI Securities Мін-Чі Куо: «iPhone X може пошкодити вартості бренду і лінійці нових моделей другого півріччя 2018, якщо він продовжить продаватися за нижчою ціною після запуску нових моделей”.

Експерт припускає, що зниження ціни на iPhone X після запуску нових моделей буде негативним для вартості продукту, враховуючи 3D Touch і OLED-дисплей – це особливості нової моделі з високою ціною. Крім того, продажу iPhone X за нижчою ціною можуть негативно позначитися на поставках нового 6.1-дюймового iPhone з LCD-екраном другого півріччя 2018. “Таким чином, ми оцінюємо, що iPhone X досягне кінця життя приблизно в середині 2018 року», – робить висновок мін-Чі Куо.

Тобто аналітик припускає, що дорогий iPhone X, на якому, до речі, непогано заробляє компанія Samsung (екрани), буде незабаром замінений новою моделлю.

Фактично, весь цей апокаліптичний галас навколо згортання виробництва iPhone X, пов’язаний не стільки з невдачею самого продукту, скільки зі змінами в стратегії Apple.

Пора остаточно визнати, що Apple більше не є компанією мрійника і ідеаліста Стіва Джобса, який вірив в магічний “один суперпродукт”, і стала компанією Тіма Кука, який готовий міняти стратегію випуску нових моделей під поточні реалії ринку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>