Паризький нападник був політичним біженцем з Чечні та підозрювався у зв'язках з ІДІЛ

Нападника на перехожих у Парижі упізнали – це 20-річний Хамзат Асінов, який народився в Чечні, але переїхав з родиною до Франції як політичний біженець. Про це повідомляє Mirror.

Асінов раніше не мав проблем з законом, але перебував під спостереженням правоохоронних органів через своє захоплення радикальним ісламізмом. Правоохоронці припускали, що хлопець може бути пов’язаний з ІДІЛ.

Як розповідає видання, під час атаки на перехожих, він ножем цілив у горлянки своїх жертв та вигукував “Вбий мене, або я тебе вб’ю” та “Аллах акбар”. Напад стався в центрі Парижа поруч з історичним оперним театром “Гранд-опера” після 9-ї вечора.

Джерела видання у слідстві зазначають, що це перший теракт у Франції, пов’язаний з Чечнею, хоча нападник мав французький паспорт.

“Він приїхав до Франції як політичний біженець на початку 2000-х років, і з віком демонстрував зростання інтересу до радикального ісламу”, – зазначило джерело Mirror.

У прокуратурі зазначили, що справу відкрито за “вбивство та замах на вбивство, пов’язані з тероризмом”. Батьки нападника, якого було вбито на місці злочину, затримані і перебувають під вартою.

Загиблий – 29-річний чоловік, найбільш постраждала 34-річна жінка. Всі постраждалі перебувають під наглядом медиків, їхньому життю нічого не загрожує.

Нагадаємо, у Парижі озброєний ножем чоловік напав на перехожих. Внаслідок нападу одна людина загинула, п’ятеро отримали поранення. Відповідальність за напад взяла на себе терористична організація “Ісламська держава”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>