Партії "миру" і "війни" розколюють українську політику – Financial …

Партії "миру" і "війни" розколюють українську політику – Financial …


Одночасна ратифікація угоди про асоціацію з ЄС_9

Після десяти днів хиткого перемир’я на сході України, напередодні парламентських виборів, в українській політиці домінує одне питання: чи може Київ укласти угоду з Москвою, щоб покласти кінець конфлікту?

Таким питанням задається британська газета Financial Times, акцентуючи на тому, що угода про перемир’я, що була досягнута в Мінську, виявила протиріччя між представниками українських політичних сил, що прийшли до влади.

Як пише видання, після початку перемир’я утворилися два табори – “партія миру” навколо президента Петра Порошенка, і “партія війни”, яку пов’язують з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком.

“Такий поділ частково є відображенням конкуруючих амбіцій напередодні парламентських виборів, які мають відбутися 26 жовтня, і які повинні остаточно замести сліди епохи Януковича”, – пише газета.

Деякі навіть припускають, що Порошенко і Яценюк, все прорахувавши, грають в “хорошого і поганого поліцейського”.


Одночасна ратифікація угоди про асоціацію з ЄС_1

“Це може бути сигналом для Путіна, якому зараз доводиться розбиратися з посиленням санкцій з боку Заходу і можливою реакцією на повернення російських солдатів в трунах з України, про те, що краще йому домовлятися з Порошенком, ніж дозволити, щоб партія “війни” зміцнила свої позиції”, – пише газета.

На думку видання, розкол став більш чітко вираженим минулого тижня після того, як Яценюк вийшов з переговорного процесу про спільну участь у виборах з партією президента і представив свою власну.

Financial Times пише, що між прем’єром і президентом почали виникати розбіжності у вирішенні конфлікті, проте жодна із сторін не може впевнено сказати, які цілі перед собою ставить російський президент.

Нагадаємо, у Раді вже з’явилися законопроекти про скасування особливого статусу Донбасу та амністії бойовиків. Скасувати їх хочуть через те, що під час голосування була порушена процедура.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>