ПАРЄ ухвалила резолюцію про протидію пропаганді РФ

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію про підтримку протидії російській пропаганді на рівні Європейського союзу та рекомендувала країнам-членам Ради Європи заснувати органи для відстеження дезінформації. Про це повідомив голова парламентської делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв на своїй сторінці в Facebook.

“ПАРЄ щойно одноголосно прийняла резолюцію по моїй доповіді: висловила підтримку протидії російській пропаганді на рівні ЄС та рекомендувала країнам–членам Ради Європи заснувати органи (observatories) для відстеження дезінформації і фейків”, – написав Ар’єв.

У документі вказується, що в деяких випадках державні засоби масової інформації були перетворені у пропагандистські інструменти та використані для передачі фейкових новин або розпалювання ненависті проти меншин та певних груп.

Раніше в Європейському парламенті виступали за посилення протидії ЄС російській пропаганді. Зокрема, пропонувалося переглянути аудіовізуальну директиву Євросоюзу для впровадження нульової толерантності до розпалювання ненависті й ворожнечі.

Також у ЄС запустили сайт euvsdisinfo.eu для боротьби з дезінформацією з боку Росії. У супровідній інформації сайту йдеться про те, що він створений у межах кампанії, “спрямованої на поліпшення прогнозування, розгляду та реагування на прокремлівську дезінформацію”. Проект реалізовано за програмою “ЄС проти дезінформації”, він доступний одразу на трьох мовах: російською, німецькою та англійською.

Крім того, ЄС збільшує допомогу Україні у боротьбі з російською пропагандою. Так, Єврокомісія збільшує фінансову підтримку в цьому питанні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>