"Перепитували : Це для нас? Це правда?" Геращенко розповіла …

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко описала у Facebook зустріч зі звільненими українськими зарчуниками, яка відбулася вчора, 27 січня, на Донбасі.

“Це відчуття, від яких ком в горлі. Назва міста, в якому ти бував багато разів до війни, прапор неіснуючої “республіки”, насправді – відшматованого шматка України. Навколо озброєні люди в чужинській формі, й притиснувшись до автозаків, в яких просиділи ці кілька останніх годин на окупованій території – наші. Вдивляєшся в обличчя, які знаєш тільки по фото їх рідних, дивишся в очі, усвідомлюючи, як з ними працювали й психологічно обробляли весь цей час. Навколо – люди зі зброєю і “журналісти” “лайфів”, – розповіла вона про атмосферу під час обміну заручниками.

Геращенко назвала зустріч “емоційним драйвом”. 

“Найбільше хвилюєшся першої хвилини зустрічі, коли наші, після пережитих страждань, стоять кам’яні, іх обличчя зі скелі … і потім як в тій “Сніговій королеві” перша сльоза, й вони вже – не крижані”, – поділилася своїми емоціями перший віце-спікер.

Також вона описала враження колишніх заручників терористів від нової військової форми, в яку вони перевдягнулися після звільнення.

“Найбільше люблю хвилину їх перевтілення – коли одягають військову форму і в очах вже не просто впевненість, а велике бажання повернутися в Горлівку. З миром! Не з війною, яку туди принесла не Україна. Вчора хлопці так щемливо переодягалися в новісіньку військову форму, вони ж, поранені, страшною зимою 2015, коли наша армія, розкрадена й знищена, гола і боса, одягалася ще волонтерами, ще не бачили цих новостроїв. “Ой, липучки на штанях! Зручно! Ремінь не потрібен!”, “Класні берці!”- тішилися, й ми разом з ними”, – написала Геращенко.

“В Харкові вони знову плакали – вже інакше, ніж в Горлівці. Там – ще не вірили, тут – не могли повірити! Вони йшли до військового караулу, який їх з почестями зустрічав, й перепитували: це для нас? Це правда? А в Києві вони вже не ховали емоцій. Свято! Таке потрібне країні” – додала вона.


ВідеоПісля допитів у полоні в українських заручників значно погіршився стан здоров’я

Військових – до центрального шпиталю, цивільних – до лікарні держуправління справами та до шпиталю у Феофанії. Саме так розподілили звільнених по лікарнях. У бійців беруть аналізи та проводять обстеження. За словами лікарів, стан колишніх полонених – задовільний. Найбільша проблема – післястресовий стан.

Після допитів у полоні в українських заручників значно погіршився стан здоров'я

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся перший у цьому році обмін полоненими між сторонами конфлікту на Донбасі. Українська влада передала сепаратистам 233 особи, а на контрольовану Києвом територію повернулися 73 заручники, ще одна звільнена громадянка повернулася до окупованого Донецька – до родичів.

За даними Служби безпеки України, в полоні сепаратистів на Донбасі залишається ще 103 людини. Спецпредставник України з гуманітарних питань у Тристоронній контактній групи Віктор Медведчук заявив, що наступний обмін може відбутися в січні 2018 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>