Перший день безвізового режиму України з ЄС: онлайн-трансляція – РБК

Безвізовий режим між Україною і Європейським союзом почав діяти сьогодні, 11 червня. Подробиці про те, як українці проводять перший день без віз, а також про те, що відбувається на вокзалах, в аеропортах, на кордоні та по всій Європі – в матеріалі РБК-Україна.

Безвізовий режим з ЄС: умови поїздок в Європу

Безвізовий режим передбачає дозвіл відвідувати українцям Європейський союз і країни, які підписали Шенгенську угоду, але не є членами ЄС на термін до 90 днів кожні 180 днів.

Необхідною умовою для поїздок без віз до ЄС для громадян України є наявність біометричного закордонного паспорта. Такі умови для безвізових поїздок до ЄС: аргументація мети поїздки, або запрошення від друзів або родичів, наявність достатніх фінансових коштів (готівкових або на банківській карті), наявність місця проживання (наприклад, заброньований номер у готелі), підтвердження наміру повернутися додому (зворотний квиток).

Безвізовий режим для України: історія

Надання безвізового режиму з Європейським союзом для громадян України Рада Євросоюзу схвалила 11 травня 2017 року. Через тиждень, у Страсбурзі президентом Європарламенту Антоніо Тальяні і представником Мальти в ЄС (ця країна в 2017 році головує в ЄС) відбулося підписання документа.

Далі рішення офіційно опублікували у віснику Європейського союзу, через 20 днів, після чого безвізовий режим з Україною, нарешті, вступив в юридичну силу.

Раніше, 6 квітня, за візову лібералізацію для громадян України проголосував Європейський парламент. За дане рішення віддав голос 521 депутат, 75 проголосували проти, 36 – утрималися. Пізніше, 26 квітня, надання безвізового режиму українцям схвалили посли країн ЄС.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>