Перший чемпіонський пояс Усика

Перший чемпіонський пояс Усика


Усик (праворуч) зі своїм суперником з ПАР

Перемігши на “Арені-Львів” південноафриканця Даніеля Бюера, олімпійський чемпіон в аматорському боксі Олександр Усик здобув свій перший титул на професійному рингу – він став інтерконтинентальним чемпіоном у важкій вазі за версією WBO.

Усик, який виступає серед профі під егідою промоутерської компанії братів Кличків К2, вийшов на свій перший титульний бій доволі рано. До поєдинку у Львові він провів лише чотири двобої і кожен з них виграв нокаутом.

Страхи експертів

Попередніх суперників Усик відправляв у нокаути максимум до п’ятого раунду, і тому спеціалісти висловлювали побоювання. Досвідчений Брюер провів на професійному рингу 29 боїв, з яких 24 виграв (21 – нокаутом) і лише в п’яти поступився. Але найважливіше, що за часи кар’єри, яка триває уже понад одинадцять років, Даніель провів 16 поєдинків, які розтягувалися щонайменше на вісім з 12-ти можливих раундів. Дев’ять з цих боїв Брюер виграв, у шести з них відправивши суперників у нокаут впродовж останніх трьох раундів, що свідчить про те, що південноафриканець володіє нокаутуючим ударом в чемпіонських раундах.

Фахівці припускали, що в Усика можуть виникнути проблеми, якщо він не зможе виграти у перших восьми раундах. Підборіддя Олександра не вважається надто витривалим, а отже вміння Брюера бити виглядало загрозливо. Разом з тим, Усик у технічному аспекті переважав суперника, і ця перевага у швидкості давала підстави сподіватися, що українець зможе виснажити опонента уже в першій половині бою і в разі, якщо зустріч розтягнеться до пізніх раундів, перевага у рухливості стане вирішальною.

Власне, перевага українця у швидкості стала помітною з перших секунд бою. Усик працював ногами настільки добре, що вперше залишив Брюера на помості не стільки з допомогою удару, скільки банально заплутавши Даніеля своїми переміщеннями. Зрештою, технічна перевага теж була суттєвою, і вже у другій трихвилинці Олександр правою відчутно приклався по корпусу опонента. Брюер втримався на ногах: оступився, похитнувся, але все ж втримав рівновагу.

У третьому раунді Усик атакував на усі смаки, чергуючи “двійки” з одиночними ударами. Брюер знову продемонстрував дивовижну стійкість, пропустивши “смачний” аперкот по щелепі. При цьому склалося враження, що південноафриканець трохи занервував. Іноді він робив авантюрні спроби кидатися в атаку.

Чистий бокс

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>