Петро Порошенко запевнив, що підпише закон про люстрацію …

Петро Порошенко запевнив, що підпише закон про люстрацію …


Президент України Петро Порошенко зазначив, що він прийняв рішення про підписання закону «Про очищення влади» незважаючи на велику кількість зауважень правозахисників.

Про це він повідомив під час виступу у Львівському національному університеті ім. Івана Франка.

«Я прийняв дуже непросте рішення – підписати закон про люстрацію. Буде гірше не підписати цей закон, ніж підписати», – зазначив Порошенко.

Перевага цього закону, за його словами, в тому, що визначений чіткий перелік – за якими критеріями людина має бути люстрована. Це підведе риску під прозорістю формування влад.

За словами Петра Порошенка, він прийняв рішення підписати Закон про люстрацію через необхідність очищення всього державного апарату, повідомляє прес-служба президента.

«Я дуже уважно вивчив проект Закону «Про очищення влади» в тій редакції, в якій минулого тижня його прийняла Верховна Рада. Він не є досконалим, є дуже проблемним. Значна частина людей без вини змушена змиритися і пройти іноді принизливу процедуру. Я не в захваті від цього, я бажав би кращого. Але в цих умовах люстрації бути, і закон буде підписаний», – сказав Порошенко.

В той же час, він заявив, що якщо будуть зауваження від Венеціанської комісії та Конституційного суду, або ж будуть рекомендації від європейських структур, то він ці рекомендації і зауваження внесе в парламент в якості змін в закон. При цьому президент висловив упевненість, що Верховна Рада їх підтримає.

«Весь державний апарат повинен бути очищений від компартійних і комсомольських діячів, агентів КДБ і верхівки Партії регіонів, яка намагалася відгородити нас від Європи і замкнути нас в Митному союзі. Партію регіонів в результаті дострокових виборів змило на звалище історії і вже тільки заради цього варто було проводити позачергові парламентські вибори», – додав Порошенко.

Також глава держави підкреслив, що крім закону про очищення влади ще однією з першочергових реформ є реформа судів і боротьба з корупцією. Порошенко зазначив, що здивований кількома недавніми рішеннями судів, але не має наміру втручатися в їх діяльність будь-яким чином, але провести люстрацію судової системи «життєво необхідно».

Також він заявив, що корупція зараз є «найбільшим союзником терористів і найманців» і з цим явищем потрібно покінчити для того, «щоб Україна могла нормально розвиватися».

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 вересня з третьої спроби прийняла закон про люстрацію. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що під дію цього закону потрапляє близько 1 мільйона чоловік. За словами глави уряду, під цей закон потрапляє вся вертикаль української влади.

Президент України Петро Порошенко 25 вересня на прес-конференції в Києві повідомив, що ще не бачив остаточного варіанту закону про люстрацію і закликає представників громадськості протягом 10 днів, вивчивши цей закон, внести свої пропозиції щодо дій глави держави. Разом з тим він зазначив, що має намір незабаром його підписати. Арсеній Яценюк і голова Верховної Ради Олександр Турчинов, зі свого боку, виступили за підписання і реалізацію закону про люстрации (детальніше).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>