Повернення до витоків. Що Хацкевич запропонує Динамо в новому сезоні – UA

Призначення Олександра Хацкевича на посаду головного тренера команди київського “Динамо” викликало неоднозначну реакцію серед прихильників біло-синіх. Попередні ставки на колишніх гравців клубу здебільшого закінчувались фіаско, що й виробило умовний рефлекс у вболівальників при вживанні таких фраз, як “конспекти та учні Лобановського”, “палаючи очі” чи “динамівське серце”. Але й пророкувати Олександру Миколайовичу та його тренерському штабу провал ще до того, як “Динамо” зіграло свій перший матч під керівництвом нового наставника, теж не варто. Лише гра покаже, наскільки вдалим цього разу був вибір Ігоря Суркіса.

Те, що “Динамо” Хацкевича буде іншим, ніж “Динамо” Реброва, сумнівів не викликає. Власне, збори в Австрії чітко продемонстрували напрямок, яким рухатимуться біло-сині. Немовби у відповідь на бурчання вболівальників про невластивість “іспанського стилю” для киян, новий тренер віддав перевагу швидкості та потужності, намагаючись максимально скоротити час на підготовку атак. Судячи з контрольних матчів, Хацкевич відмовився і від улюбленої в Україні схеми 4-2-3-1, і від новітніх напрацювань попередника з трьома центральними захисниками.

Все йде того, що у грі з “Шахтарем” за Суперкубок, а потім в перших матчах чемпіонату ми побачимо у виконанні “Динамо” старі добрі 4-4-2, які заточені під швидкий вихід з оборони в атаку за рахунок активної флангової роботи.

Звісно є нюанси. По-перше, дуже часто півзахист розташовується у вигляді ромбу, при цьому “нижній” хавбек опускається на одну лінію з центральними захисниками для того, щоб розпочати атаку першим пасом. По-друге, один з форварді часто опускається на одну лінію з другим півзахисником (фактор Гармаша), внаслідок чого ми вже бачимо 4-1-4-1. Але саме активна гра двох гравців максимально близько до лінії захисту суперника переконує нас у тому, що “Динамо” повернулось до “класики”.

Повернення до витоків. Що Хацкевич запропонує Динамо в новому сезоні - изображение 1

Тепер щодо персоналій. Хто буде першим номером у Хацкевича, поки що сказати важко. У Рудька та Коваля є свої як переваги, так і недоліки. Багато що буде залежати від випадку. В центр захисту повертається Євген Хачеріді, який не міг знайти спільної мови з Сергієм Ребровим. Його партнером буде Домагой Віда, якого так і не змогли купити турецькі гранди. Принаймні поки що. Якщо ж по хорвату буде пропозиція, від якої президент не зможе відмовитись, на підхваті будуть Пантіч та Кадар.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>