Повз декларацію. Чому звинувачують Кулика і до чого тут Курченко

Директор НАБУ Артем Ситник сьогодні оприлюднив телефонні розмови підозрюваного в незаконному збагаченні військового прокурора Костянтина Кулика.

Еспресо.TV детально розібралося в деталях цих дзвінків і згадало про суть справи Кулика.

За півроку до

На підставі звернення нардепа Купрія та численних журналістських розслідувань НАБУ ще взимку розпочало досудове слідство за фактом незаконного збагачення прокурора АТО Кулика.

А на початку цього місяця – оприлюднило результати своєї перевірки щодо нього. До речі, це перша справа за статтею 368-2 – незаконне збагачення.

НАБУ встановило, що з 2011 по 2015 рік, перебуваючи на службі в органах прокуратури Кулик нібито отримав сукупний дохід 1,67 млн грн.

Водночас у цей же період витрати Кулика перевищили його дохід на 2,6 млн грн і становили близько 3,4 млн грн.

Як розповідають в НАБУ, більшість цих коштів було витрачено в закладах харчування, на автозаправних станціях та в магазинах. 

Сьогодні антикорупційне бюро опублікувало інформацію, що конкретно з квітня по грудень 2015 року (за 9 місяців) Кулик мав офіційний дохід понад 1 млн гривень. А активів за цей період він придбав на 4,58 млн грн. Тобто 3,46 мільйони гривень, за класикою жанру, не вказав у своїй декларації.

Цікаво, що на комунальні платежі, наприклад, Кулик за ці 9 місяців витратив 61,6 тисяч грн і ще 564 тисячі грн на продукти та походи в ресторани.

НАБУ підготувало детальну інфорграфіку щодо витрат Кулика за цей період.

За день до оприлюднення повного тексту підозри – 29 червня – НАБУ провело обшуки у Кулика та повідомило йому про підозру.

При цьому на допити щодо джерел незаконного збагачення Кулик довго не ходив, проте пізніше таки з’явився. 

Генпрокурор Юрій Луценко обіцяв забезпечити його явку в НАБУ, незважаючи на те, що він представляє сторону обвинувачення у суді над поплічниками олігарха Сергія Курченка – Олександра Сухомлина та Андрія Кошеля.

Кулика навіть відсторонили від займаної посади до вересня, проте згодом він поновився рішенням Апеляційного суду.

Сепаратистський слід

На цьому історія не закінчується, а в справі прокурора АТО з’являються сепаратистські нотки.

На його дружину Ірину записано ще один автомобіль – Toyota Land Cruiser 100. На ньому, за інформацією НАБУ, їздить і сам Кулик.

Саме авто 2010 року було придбане у батька лідера терористичної організації “Оплот” Євгена Жиліна, а до цього військовий прокурор користувався ним за дорученням.

Нагадаємо, “Оплот” – бійцівський спортивний клуб та проросійська громадська організація, котру разом з її лідером Жиліним пов’язують з нападами на харківський Євромайдан.

Крім того, за інформацією очільника МВС Арсена Авакова, Жилін з іншими поплічниками причетний до викрадення Ігоря Луценка та вбивства Юрія Вербицького.  

Генпрокуратура ж встановила, що він та інші бійці “Оплоту” напали на “Автомайданівців” біля метро Петрівка в січні 2014. У лютому того ж року Жилін виїхав з України, його оголошено в розшук.

Компрометуючі розмови

Сьогодні у справі Кулика зявилися нові факти. Ситник оприлюднив телефонні розмови Кулика зі своїм адвокатом та працівниками прокуратури (“Контактна особа”, “Посадова особа” та “Співробітник” – співрозмовники прокурора АТО).

З них випливає, що Кулик намагався незаконного вирішити свою справу шляхом створення позитивного образу навкого себе.

Про це свідчать такі репліки співрозмовників:

Перед оприлюдненням директор НАБУ уточнив, що “вживаються певні дії з героїзації підозрюваного”.

Антикорупційне бюро також оприлюднило розмови, коли Кулик обговорював підготовку характеристик і листів-підтримки від правоохоронних органів з метою використання їх захистом у суді.

Підтримка з ГПУ

Крім того, з аудіозапису випливає, що сам Кулик, судячи з усього, не дуже працює над “справою” Курченко. 

Директор НАБУ Артем Ситник також заявив, що керівництво ГПУ “впихнуло” Кулика в розслідування справи Курченка, щоб надати йому образ героя.

За словами Ситника із грудня до квітня НАБУ збирало докази за фактом незаконного збагачення військово прокурора сил АТО, і в травні вже вийшли на підозру.

“Після того як про це стало відомо, було реалізовано схему термінового включення Кулика до числа прокурорів у резонансній “справі Курченка”, де вже були задіяні 12 прокурорів. Все було подано так, ніби від Кулика багато що залежить, а провадження НАБУ щодо його незаконного збагачення має на меті дискредитувати військового прокурора сил АТО. Ні, підозра була складена раніше”, – розповів Ситник.


НАБУ наголошує, що розслідування щодо Кулика вони почали 25 грудня, а в “справі Курченка” прокурор з’явився 27 травня – за 4 дні після направлення повідомлення про підозру на адресу Генеральної прокуратури України.


Як написав у Facebook журналіст Сергій Щербина, один впливовий “БППшник” в особистій розмові йому розповів, що НАБУ важливо “наздогнати” Кулика, створивши таким чином прецедент за статтею “незаконне збагачення”.

При цьому сам Кулик у ЗМІ заявляє, що на нього тиснуть саме через вагомий внесок і успіхи в справі щодо поплічників Януковича.

Також Кулик заявив, що збирається скаржитися голові ГПУ Юрію Луценку на НАБУ.

Але НАБУ, посилаючись на записи розмов Кулика, стверджує, що він прикривається цією справою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>