Полонений у ДНР: Якщо нас поставлять до стінки, подбайте про …

Полонений у ДНР: Якщо нас поставлять до стінки, подбайте про …

Василь Будик, який перебуває в полоні у ДНР близько двох місяців, написав листа президенту Петру Порошенку.

Житель Горлівки Донецької області, громадянин Грузії Василь Будик, який понад 50 днів перебуває у полоні в одного з лідерів самопроголошеної ДНР Ігоря Безлера, написав відкритого листа президенту України Петру Порошенку.


У листі, текст якого має Корреспондент.net, Будик повідомляє, що разом з ним як військовополонені також знаходяться полковник СБУ Олександр Васющенко і ще 11 солдатів і офіцерів української армії.

Васющенко, а також 11 солдатів і офіцерів української армії – присягали на вірність Україні та її народу, і цієї присяги вони не зраджують, незважаючи на полон. Зараз наші життя – предмет переговорів між Адміністрацією президента, Міноборони і ДНР. Нам відомо, що сторона ДНР готова обміняти нас на Ольгу Іванівну Колигіну, яку заарештували за підозрою у контрабанді великої суми грошей, а також ще 4 діячів ДНР, – написав у листі до президента Будик.

При цьому, за його словами, саме київська сторона порушує колишні домовленості про цей обмін. Щоразу, коли армія зазнає втрат, Київ змінює свою позицію, а Будик і офіцери української армії продовжують перебувати у полоні.

Нагадаю, 5 червня під час переговорів тоді ще в.о. президента Олександр Турчинов перестав виходити на зв’язок з Ігорем Безлер (саме під йогої юрисдикцією ми зараз знаходимося). Після цього під запис на відео був інсценований наш розстріл. Я і полковник СБУ Олександр Васющенко були змушені зіграти болісні ролі розстріляних, хоча розуміли, який біль це принесе нашим рідним”, повідомляє Будик.

За його словами, незважаючи на те, що уряд України затягував питання звільнення полонених, Будик з полковником Васющенком виступили посередниками у переговорах між Міноборони України та «ополченцями». Тоді вони, за словами Будика, допомогли вивезти загиблих бійців 25-ої Дніпропетровської десантної дивізії і передати їхні останки представникам Міноборони.

Також полонений повідомив, що в ніч на 23 червня сторони ледь не обмінялися заручниками, але “буквально за 5 хвилин до обміну київські чиновники знову зомінили свої умови”.

Пане Президенте, ми, полонені патріоти, звертаємося до Вас із проханням втрутитися в нашу ситуацію. Наші життя – у Ваших руках. Ми також усвідомлюємо, що, якщо обмін не буде зроблений найближчим часом, то мене, полковника Васющенка та інших полонених просто розстріляють. Вплинути на Ваше рішення врятувати нам життя ми ніяк не можемо, тому просимо ще про одне: якщо нас поставлять до стінки будівлі Горлівської міліції, будь ласка, подбайте про наші сім’ї: у полковника СБУ Олександра Васющенка залишиться дружина і троє неповнолітніх дітей”, звернувся Будик.

Він також повідомив Корреспондент.net, що Безлер хоче обміняти 13 бранців на п’ятьох прихильників ДНР. Зокрема, за його словами, пропонований Безлер обмін такий:

1. Ольга Кулігіна на 5 осіб – це Василь Будик, полковник СБУ Олександр Васющенко і три бійці 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади ВДВ.

2. 74-річний ополченець Коллонтай на трьох бійців кіровоградського спецназу.

3. Трьох супроводжувальників Ольги Кулігіної на 6 бійців 72-ї бригади, з них два офіцери.

Нагадаємо, дружина заручника Василя Будика повідомляла, що українська влада відмовилася вести переговори з командувачем горлівськихи сепаратистів Ігорем Безлером з обміну українських силовиків і активістів, які перебувають у полоні у Горлівці.

 

У ДНР заявили, що перемир’я практично неможливе, але переговори триватимуть

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>