Польський закон про ІНП не буде діяти до з'ясування спірних моментів – РБК

Польський закон про Інститут національної пам’яті (ІНП) не буде діяти до з’ясування спірних моментів Конституційним судом. Про це в інтерв’ю телеканалу TVN24 розповів спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський.

За словами Карчевського, закон деякий час не буде діяти.

“Треба бути божевільним і безвідповідальним, щоб зробити щось, що викличе ще більше емоцій. Тому що зараз ці емоції є, і вони починають ставати поганими емоціями”, – сказав Карчевський.

Він також додав, що ухвала Конституційного суду створить поле для спокійної дискусії.

Зазначимо, що закон повинен вступити в силу 1 березня 2018 року.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда 14 лютого направив закон про інститут національної пам’яті на розгляд Конституційного суду Польщі. Крім того, раніше міністр закордонних справ Яцек Чапутович заявив, що Конституційний суд Польщі при розгляді змін у закон про інститут національної пам’яті, які передбачають відповідальність за пропаганду “бандерівської ідеології”, може врахувати позицію української сторони.

Як відомо, Дуда підписав зміни до закону про інститут національної пам’яті. Зазначається, що відповідний закон прямо забороняє звинувачувати поляків у злочинах часів Другої світової війни, але і ставить дії українських націоналістів в 1925-50 роках в один ряд зі злочинами нацистів. Ні експерти, ні депутати, ні дипломати не сумніваються в тому, що з-за нового закону відносини України та Польщі можуть значно погіршитися, писало РБК-Україна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>