"Політика на українському напрямі була провальною". РосЗМІ назвали причини звільнення Суркова – ТСН

Помічник президента РФ Владислав Сурков, який курував псевдореспубліки “Л/ДНР” та займався “українським напрямом”, йде з посади, бо втратив контроль над ситуацією. 

Таку причину його звільнення називає Meduza з посиланням на власні джерела серед високопосадовців.

Видання пише, що через внутрішні конфлікти Сурков спочатку втратив контроль над “Л/ДНР”. Зокрема через суперечки з ФСБ, спецлужба відібрала курування псевдореспублік у помічника Путіна.

“Від січня 2018 до сьогодні робота у напрямку майже не велася. А після перемоги  Зеленського взагалі все зупинилося”, – говорить співрозмовник “Медузи”, який працював з Сурковим.

За його словами, помічник президента РФ і його команда по суті припинили працювати з лідерами громадської думки та елітами в Україні, формувати ідеологію, займатися проєктами федералізації і дестабілізації України, захисту російської мови, церковними питаннями. “Все це було фактично в орбіті його управління щодо прикордонного співробітництва”, – зазначає джерело.

Окрім цього, співрозмовник видання переконує, що до Суркова негативно ставиться Зеленський та не вважає його “надійним перемовником”.

В результаті 25 січня з’явилася інформація, що Владислава Суркова на посаді замінить колишній віцепрем’єр Дмитро Козак, якого за день до цього Володимир Путін призначив на пост заступника керівника адміністрації президента.

“До цього Козак курував в уряді паливно-енергетичний комплекс і промисловість, в сферу його впливу входив і економічний сектор невизнаних республік, заснований на видобутку вугілля. Козак з приходом в АП отримав і політичні повноваження в питаннях Донбасу; відповідно, роль Владислава Суркова зводилася майже до нуля”, – пише Meduza.

Політолог Вадим Самодуров, знайомий з Сурковим, переконує, що через провали Суркова, рішення про позбавлення посади було ухвалене давно, лише сама відставка відкладалася.

Раніше російський політолог, директор Центру політичної кон’юнктури Олексій Чеснаков заявив, що помічник президента РФ Владислав Сурков покинув державну службу “у в’язку зі зміною курсу на українському напрямі”. Своєю чергою речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що “указу про звільнення не бачив”.


Відео

“Сірий кардинал” Путіна Владислав Сурков подав у відставку

Начебто, через зміну курсу Кремля в українському напрямку. Принаймні так стверджують деякі джерела у Москві. У самому ж Кремлі цю інформацію спростовують і кажуть, указу щодо його відставки ще немає.

Сірий кардинал Путіна Владислав Сурков подав у відставку

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>