Політика Путіна ховає всі шанси на відновлення економіки Росії …

Політика Путіна ховає всі шанси на відновлення економіки Росії …

Відновлення російської економіки, яка піддається впливу санкцій, малоймовірно через укорінені структурних слабкостей системи

Про це в своїй статті пише американський експерт з Центру імені Вудро Вільсона у Вашингтоні Вільяма Померанца, пише ZN.ua з посиланням на Reuters.

У своїй публікації автор висловив переконання, що в нормальних ринкових умовах, крах російського рубля мав би стимулювати експорт, внутрішнє виробництво і іноземні інвестиції, тому що слабка валюта робить російську бізнес більш конкурентоспроможним як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках.

Однак різке відновлення в якійсь із цих економічних аренах залишається малоймовірним не тільки через санкції, “а й через укорінені структурних слабкостей системи Путіна”. 

“Зокрема, в Росії відсутня диверсифікована економіка, динамічний підприємницький клас, верховенство закону і стабільної бізнес-середовища, які можуть підтримувати швидкий економічний оборот. Крім того, ця криза викликав російську антизахідну та ізоляційну риторику, що робить дорогу Москви до відновлення значно складніше”, – вважає автор. 

На думку Померанца, прагнення Путіна до більшої імперської слави принесло безжальний потік поганих економічних новин. Драматичний колапс цін на нафту означає зниження державних доходів, крім того, це менше грошей для витрат на амбітні військові та соціальні проекти Путіна. Поряд з рублевої “загибеллю”, інфляція росте, а відтік капіталу зріс до рекордного рівня. 

Єдина хороша новина полягає в тому, що бюджет Росії перебуває в рівновазі. 

На ряду з цим автор вказує на те, що російський бізнес піддається надмірного регулювання з боку держави і “російський підприємець став вимираючим видом”. 

Один останній економічних шансів – збільшення прямих іноземних інвестицій, однак їм заважають санкції і негостинний діловий клімат в Росії. 

Росія гостро потребує раціональному розмові про свої економічні проблеми. Проте, Путін відмовляється брати участь у цьому діалозі, тому що це, очевидно, буде заважати тріумфальному оповіданню в російських ЗМІ. 

 

Все по темі: падіння економіки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>