Політики будуть маніпулювати екологічними проблемами на місцевих виборах – експерт – УНІАН

Ілюстрація REUTERS

Політолог Дмитро Купира вважає, що проблема захисту навколишнього середовища – одна з “фішок” українських політиків, яку вони розігрують постійно перед виборами. 

“Думаю, що певні політичні сили точно обіцятимуть вирішити екологічні проблеми. Особливо там, де ці проблеми стоять гостро. У Луцьку, наприклад, довго не можуть з’ясувати, чому кілька разів на тиждень стоїть жахливий запах гнилі в усьому місті”, – наголосив Купира. 

На його думку, дуже важливо не піддаватися на передвиборчі маніпуляції і включати критичне мислення.

“Часто голосують за міського голову чи депутатів, що постійно змінюють партію заради отримання мандату або доступу до місцевого бюджету, – додає політолог. – То як громадянам допомогти? Треба, по-перше, дивитися на політичний досвід політика і на те, як він ним скористався. По-друге, якщо людина не фахівець з цих питань, то як вона їх вирішуватиме? Ніяк!”.

Як повідомляв УНІАН, експерти Всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund forNature – WWF) наполягають, що Україні терміново необхідна національна стратегія збереження біорізноманіття та середовища існування видів. Інший аспект проблеми – незаконна торгівля рідкісними видами тварин. Нині це один з найприбутковіших бізнесів у світі, наголошують у WWF. Також наголошується, що зовсім неконтрольованою стала ситуація з підземними водами, рівень яких катастрофічно знижується.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>