Політична криза в Молдові. Додон скасував указ про розпуск парламенту – ТСН

Президент Молдови Ігор Додон повідомив, що скасував підписаний 9 червня Павлом Філіпом на посаді в.о. президента указ про розпуск парламенту.

Про це він розповів на брифінгу після засідання Вищої ради безпеки 11 червня, передає молдовське видання Newsmaker.

“Декрет про розпуск парламенту і оголошення дострокових виборів до парламенту 6 вересня, підписаний Павлом Філіпом, не відповідає конституційним нормами, тому сьогодні я підписав указ про скасування цього декрету”, – сказав Додон.

Своєю чергою, Вища рада безпеки Молдови закликала розблокувати державні установи і не перешкоджати роботі уряду Майї Санду.

Нагадаємо, ситуація в Молдові погіршилася 8 червня – саме тоді спливав строк для формування уряду. В останній момент депутати домовилися про коаліцію, призначили спікера і прем’єра, але зробили це запізно – конституційний суд Молдови визнав недійсним новий уряд та відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади. Виконувачем обов’язків президента став колишній прем’єр-міністр Павел Філіп. Політик одразу оголосив про розпуск парламенту та призначив перевибори.


ВідеоВідставка президента, розпуск парламенту і перевибори: політичне загострення у Молдові

Служба безпеки України посилює контроль на кордоні з країною, щоб не допустити проїзд через Україну радикально налаштованих громадян Росії. Київ вважає, що нестабільну політичну ситуацію у сусідів спричинили проросійські сили. Конституційний суд Молдови новий уряд визнав недійсним та відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади.    

Відставка президента, розпуск парламенту і перевибори: політичне загострення у Молдові

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>