Політичний фактор "не гальмуватиме": експерти озвучили оптимістичний прогноз щодо реформи в ГПУ – новини політики

НА ГПУ очікує реформування / фото УНІАН

У Генеральній прокуратурі України планують ввести обов’язкову атестацію прокурорів, яка буде проходити в два етапи – письмовий іспит і співбесіда, що дозволить врегулювати питання з кар’єрними “стрибками” прокурорів.

Про це повідомляє видання «Апостроф».

Читайте такожАрахамія: генпрокурор Рябошапка пообіцяв “дуже швидкі зміни”

В ході другого етапу тестування прокурорів розглядатимуть на предмет скарг і стягнень, співвідношення витрат і доходів його і його родини і так далі. Провал на перевірці загрожує прокурору звільненням, а в разі її проходження він зможе зайняти вакантну посаду в будь-який прокуратурі, в тому числі в Офісі генпрокурора.

У той же час експерти вважають, що схожі перевірки в 2015 році ситуацію не змінили.

“Результати тієї атестації показали, що особливо нічого не змінилося. У прокуратурі дуже сильна інерція, орган дуже складно перекроїти. У них широке поле гарантій незалежності, і прокурорське співтовариство часто намагається відкотити назад спроби щось змінити”, – повідомив виконавчий директор ГО “Правозахисна ініціатива” Михайло Каменєв.

“У 2015 році успішно не пройшли атестацію близько 4% прокурорів, і ці 4% добрали з числа працівників так званого запасу. Жодна нова людина в прокуратуру тоді не потрапила”, – зазначив координатор Експертної центру з прав людини Євген Крапівін.

Водночас існує і оптимістичний прогноз щодо реформи прокуратури. Так, на думку експертів, політичний фактор більше не буде “гальмувати” процеси в ГПУ.

“Цього разу все спрацює, є кардинальна відмінність. В 2014-2015 роках атестація робилася Давидом Сакварелідзе, який був заступником Віктора Шокіна, і Сакварелідзе був в опозиції до Шокіна. Не було підтримки в парламенті. Зараз генпрокурор і парламент представляють одну і ту ж політичну силу, і те, що написано в законопроекті не буде змінено через торги політичних фракцій. Тим більше, реформувати прокуратуру хоче саме генеральний прокурор, а не його заступник, як у 2015 році”, – запевняє Крапівін.

Раніше генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав накази про звільнення з посад прокурорів восьми областей.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>