Померла Майя Плісецька

Померла Майя Плісецька

Балерина Майя Плісецька померла 2 травня в Німеччині від серцевого нападу. Про це повідомив ТАСС гендиректор Великого театру Володимир Урін.

“Мені зателефонував чоловік балерини Родіон Щедрін. Вона померла від важкого серцевого нападу. Лікарі боролися, але нічого не змогли зробити”, – сказав Урін.

Майя Михайлівна Плісецька народилася 20 листопада 1925 року в Москві. Вона пропрацювала у Великому театрі до 1988 року.

Читайте: Як королівські ВМС привітали Кейт Міддлтон з народженням доньки (фото) 

В історію світового балету увійшли її провідні партії в “Лебединому озері”, “Кам’яній квітці”, “Сплячої красуні”, “Спартаку”, “Жизелі”, “Раймонда” та інші.

Після відходу з Великого театру Майя Плісецька працювала в Європі. У 1983-1984 роках вона була художнім керівником балетної трупи Римської опери, у 1988-1990 роках – художнім керівником “Театро лірико насьональ” у Мадриді.

В останні роки життя Майї Плісецької багато в чому була пов’язана з гастрольною діяльністю чоловіка, відомого композитора, народного артиста СРСР Родіона Костянтиновича Щедріна. Крім того, велика балерина продовжувала виходити на сцену – виконувала балетний номер, поставлений для неї Бежаром – “Аvе Майя”.

Заслуги Майї Плісецької неодноразово були відзначені на батьківщині і за кордоном численними нагородами і званнями.

Фото: Getty images 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>