Порошенко вже написав новий законопроект про покарання за незаконне збагачення – ТСН

Президент України Петро Порошенко підписав новий законопроект про передбачення покарання за незаконне збагачення та доручив внести його до парламенту.

Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.

“Підписав та даю доручення зареєструвати президентський законопроект про передбачення покарання для чиновників за незаконне збагачення, в якому враховані усі зауваження суду”, – заявив Порошенко.

Він також зазначив, що надав законопроекту статус невідкладного.

Окрім цього, Порошенко висловив сподівання, що законопроект підтримають депутати.

“Дуже сподіваюсь, що у народних депутатів вистачить політичної волі і мужності підтримати законопроект президента. Надаю йому статус невідкладного”, – зазначив він.

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд України визнав статтю Кримінального кодексу України про незаконне збагачення “такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)”. Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроект щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проект закону у новій редакції буде виписаний так, “що комар носа не підточить”.


ВідеоВсі справи, порушені проти можновладців про незаконне збагачення, будуть закриті – НАБУ

Напередодні конституційний суд оприлюднив своє рішення щодо статті кримінального кодексу, яка передбачала покарання для чиновників зі статками невідомого походження. Європейська антикорупційна ініціатива аргументи українських суддів спростувала. Рішення суддів шокувало депутатів, які його ухвалювали.

Всі справи, порушені проти можновладців про незаконне збагачення, будуть закриті - НАБУ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>