Порошенко відреагував на запропонований Зеленським закон про люстрацію

П’ятий президент України Петро Порошенко переконаний, що ідея президента Володимира Зеленського люструвати постмайданівських високопосадовців може свідчити про наміри “покарати тих, хто захищав Україну від російського вторгнення і дав їй потужний європейський поштовх”.

Про це йдеться на сайті “Європейської Солідарності“.

Порошенко вважає, що перелік посадовців, які потрапляють під дію закону, це ті хто боронив Україну від агресії РФ.

“Сьогодні прозвучала фантастична ініціатива: люструвати всіх, хто з 2014 по 2019 роки перебували у виконавчій чи законодавчій владі. Тих, хто боронив державу, будував державу. Люструвати  для того, щоб звільнити місце для “п’ятої колони”, – сказав він.

Також Порошенко зазначив, що “цей список дуже нагадує інший список – тих, проти кого держава-агресор запровадила санкції,  людей, які боронили Україну, які боронили Революцію гідності, які перемагали і зупиняли прокремлівську колону”,

Нагадаємо, Конституційний суд України розглядає законність ухвалення у 2014 році закону про люстрацію, за яким високопосадовцям часів Віктора Януковича заборонено обіймати посади в органах державної влади. До КСУ із відповідною заявою звернулись 47 народних депутатів від “Опозиційного блоку”. Вони наполягають на скасуванні заборони на зайняття важливих державних посад в Україні протягом десяти років для Віктора Януковича, Уряду та інших високопосадовців; скасуванні заборони на зайняття важливих державних посад в Україні протягом десяти років для суддів, які своїми постановами сприяли утвердженню режиму під час революційних подій 2013-2014 років; скасуванні заборони на зайняття важливих державних посад в Україні протягом 10 років для працівників правоохоронних органів, які працювали на режим під час Євромайдану.

12 липня президент України Володимир Зеленський подав на розгляд парламенту доповнення до законопроєкту про очищення влади. Глава держави пропонує додати до переліку президента України, всіх народних депутатів України, голову Верховної Ради, членів Уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету, Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво усіх оборонних підприємств та інші посадові особи, які обіймали свої посаді від 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

Слід зазначити, що під дії закону про очищення влади підпадає Андрій Богдан, голова Офісу президента України. Він обіймав різні державні посади за часів Віктора Януковича. У разі ухвалення змін до закону люстрованими будуть також і деякі представники чинної влади, а саме Олександр Данилюк, Айварас Абромавічус, Олена Зеркаль та інші високопосадовці. 

Своє чергою, посли країн “Великої сімки” озвучили позицію щодо варіанту люстрації, що запропонував Зеленський. Дипломати наголосили, що невибіркові заборони на всіх учасників виконавчого та законодавчого процесів управління не є демократичною нормою. На їхню думку, ситуація в Україні після Революції гідності суттєво відрізняється від тієї, що була до кривавих подій 2013-2014 років. 


ВідеоЗеленський пропонує люструвати всю постмайданну владу

Такі плани глава держави виклав у відеозверненні й опублікував у Facebook. До переліку посад, які підпадають під люстрацію, Зеленський хоче додати весь вищий ешелон влади – зокрема генпрокурора, голів СБУ, Антимонопольного комітету, Фонду держмайна, Фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, і навіть керівників оборонних підприємств.  

Зеленський пропонує люструвати всю постмайданну владу

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>