Порошенко закликає НАТО ухвалити політичне рішення про надання Україні ПДЧ

Про це він сказав на засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО у Брюсселі, повідомляє пресслужба політсили.

“Петро Порошенко закликав НАТО продемонструвати стратегічне бачення та прийняти політичне рішення про надання Україні Плану дій щодо членства як потужного чинника зміцнення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Він закликав країни Альянсу продовжити підтримку розбудови оборонних спроможностей України, включаючи прямі поставки оборонної летальної зброї”, – йдеться у повідомленні.

У своєму виступі Порошенко наголосив на важливості збереження єдності та солідарності міжнародного співтовариства з Україною у контексті російської агресії.

Читайте також: Порошенко – у Брюсселі: Не можна допустити “детоксикацію” Путіна

Він висловив стурбованість тенденцією до міжнародної “детоксикації” російського керівництва, незважаючи на численні факти порушення Росією міжнародного права, міжнародної безпеки та прав людини. П’ятий президент підкреслив, що Росія продовжує свідому стратегію щодо підриву територіальної цілісності сусідніх країн та гібридної агресії в різних куточках світу.

Порошенко застеріг міжнародне співтовариство від кроків назустріч Росії в організації так званої зустрічі ядерної п’ятірки постійних членів РБ ООН, яка, за російським задумом, має створити альтернативу “Групи Семи”, підірвати ефективність РБ ООН, мінімізувати роль Німеччини, Італії, Японії, інших ключових західних країн у глобальному порядку денному.

П’ятий президент України наголосив на свідомому торпедуванні Росією Мінських домовленостей та продовженні політики повзучої анексії Азовського моря та Керченської протоки. Він підкреслив необхідність збереження міжнародного тиску на російське керівництво, включаючи посилення санкцій, для встановлення миру на Донбасі, збереження свободи судноплавства та відновлення територіальної цілісності держави, включно з Кримом.

Читайте також: Порошенко пропонує євродепутатам ініціювати нову резолюцію до п’ятої річниці “Мінська”

У контексті обговорення внутрішньої ситуації в Україні п’ятий президент наголосив на необхідності дотримання новою владою демократичних цінностей, забезпечення реального захисту прав людини та уникнення інструменталізації правосуддя для боротьби з політичними опонентами.

Фото: Європейська солідарність

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>