Порошенко заявив, що оголосить дострокові вибори в Раду …

Порошенко заявив, що оголосить дострокові вибори в Раду …


Президент України Петро Порошенко має намір розпустити Верховну Раду відразу після появи для цього конституційних підстав. Про це він заявив під час інтерв’ю українським каналам.

«Як тільки з’являться конституційні підстави для цього – жодної хвилини я не буду чекати, і український народ нарешті отримає право на чесних, прозорих виборах у Верховну Раду обрати новий парламент», – сказав він.

При цьому він зазначив, що в ході зустрічі з головами фракцій і депутатських груп Верховної Ради була досягнута домовленість про те, щоб вибори пройшли в строк менший, ніж зазвичай. За його словами, це відбудеться, якщо в парламенті буде досягнутий компроміс щодо закону про вибори. При цьому він припустив, що вибори нової Ради можуть пройти за чинним законодавством, яке передбачає проведення виборів за пропорційно-мажоритарної системи виборів.

«Не домовляться про пропорційну систему з відкритими списками – нехай йдуть на пропорційну систему. Взагалі не здатні домовитися – будуть обиратися так, яке законодавство є зараз. Але вибори відбудуться за будь-якої погоди», – зазначив він.

Президент також висловив упевненість, що після виборів нової Ради зрушиться з мертвої точки конституційний процес. На його думку, відразу після ухвалення нової Конституції необхідно провести місцеві вибори.

«Як тільки буде прийнята нова Конституція з децентралізацією, оскільки місцеві ради отримають нові повноваження, це буде причиною дострокових виборів місцевої влади з новими повноваженнями», – заявив Порошенко. При цьому він підкреслив, що в такому випадку такі вибори повинні пройти в усіх регіонах, а не тільки в Донецькій і Луганській областях.

Глава держави вважає, що вибори в місцеві органи влади повинні пройти за змішаною пропорційно-мажоритарною системою.

Нагадаємо, що 24 липня спікер ВР Олександр Турчинов офіційно оголосив про припинення існування коаліції депутатських фракцій «Європейський вибір». Раніше про вихід зі складу коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді заявили фракції «УДАР« і ВО «Свобода» та 19 позафракційних депутатів.

Розпуск коаліції і не формування нової протягом 30 днів дадуть підстави президенту для розпуску Верховної Ради і проведення дострокових виборів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>