Порошенко подав до суду на BBC

Президент України Петро Порошенко подав до суду на BBC за наклеп через матеріал, у якому британський телеканал стверджував, що представники українського президента заплатили 400 тисяч доларів за зустріч із президентом США Дональдом Трампом.

Про це повідомляє британське видання The Telegraph.

Адвокати Порошенка наголосили на тому, що інформація у матеріалі не відповідає дійсності та шкодить репутації президента України.

“Твердження про те, що заявник (Порошенко – ред.) винен в серйозній корупції, саме по собі є надзвичайно вагомим і серйозним … Це також викликало у нього значне занепокоєння і збентеження, оскільки це твердження ставить під удар його особисту гідність і чесність”, – повідомили представники Порошенка.

За їхніми словами, публікація BBC “завдала шкоди репутації Порошенка, що особливо небезпечно, оскільки той активно просуває в Україні антикорупційні кроки”.

Цю ситуацію прокоментував в ефірі “Сніданку з 1+1″ очільник МЗС України Павло Клімкін, який зазначив, що кожен має право захищати себе в суді.

“В Штатах це так не працює… Із сьогоднішньою адміністрацією, оскільки вона перебуває під дуже пильним контролем, ну і звичайно, те, що відбувається в Штатах всі бачать, так воно за визначенням не працює”, – підкреслив Клімкін.

Він також висловив впевненість, що жодних іміджевих ризиків для України у зв’язку з цим позовом не буде.

Нагадаємо, в статті ВВС йшлося про те, що зустріч президентів США Дональда Трампа та України Петра Порошенка в червні 2017 року була організована за великі гроші. В розслідуванні ВВС з посиланням на джерела повідомлялося, що спочатку зустріч Порошенка й Трампа планувалася короткою. Київ хотів більше часу на переговори. Тому, мовляв, підключили неофіційні канали – вийшли на адвоката Трампа Майкла Коена, який за своє сприяння в проведенні розширених переговорів нібито отримав від 400 до 600 тисяч доларів. 

Адміністрація президента України назвала цю інформацію фейком. В Адміністрації наголосили, що зустріч була організована винятково дипломатичними шляхами, зокрема за допомогою посольства України в США. У Порошенка вимагають опублікувати спростування інформації і обіцяють подати позов до суду у разі, якщо цього не відбудеться. Цей матеріал досі можна знайти на сторінці BBC, він не був видалений.


ВідеоУкраїна погрожує судовим позовом BBC через статтю про хабар адвокату Трампа

BBC повідомив, що адвокат президента США Майкл Коен отримав від 400 до 600 тисяч доларів за організацію зустрічі Трампа з Порошенком. Сам адвокат Трампа – всю цю інформацію спростовує. В АП України статтю назвали “наклепом та фейком”, а також “частиною кампанії із дискредитації українсько-американських відносин”. Від британського медіа вимагають спростування, в іншому разі погрожують судовим позовом.

Україна погрожує судовим позовом BBC через статтю про хабар адвокату Трампа

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>