Порошенко про Голодомор і Холокост: Настав час і нам самим …

Президент України Петро Порошенко наголосив на важливості того, щоб на всіх континентах усвідомили, що не визнавати Голодомор так само аморально, як і заперечувати Холокост.

Про це він заявив під час свого виступу в День шанування пам’яті жертв Голодомору у Києві.

За словами глави держави, що не роковини, то дедалі важче знайти очевидців трагедії. На його переконання, зараз це вже обов’язок молодшого покоління не дати згаснути пам’яті про Голодомор, дбайливо передати її наступним генераціям українців, і щоб наші онуки та наші правнуки ніколи не забули, що 1932 року Господь послав Україні врожай – може, не найщедріший, але достатній, щоб і хліб був, і до хліба.

“А голод же спричинив Кремлівський антихрест. Щоб наші нащадки назавжди знали, що то був не просто штучний голод, а ретельно спланований Голодомор. Ба більше: геноцид за всіма ознаками, які визначені в Конценції ООН 19 грудня 1948 року. І щоб на всіх континентах усвідомили, що не визнавати Голодомор так само аморально, як і заперечувати Холокост. І я думаю, настав час і нам самим ухвалити закон про відповідальність за невизнання цих двох беспрецедентно важливих трагедій. Для чого? Щоб ті, хто житиме після нас дотримувалися закону України про визнання Голодомору геноцидом українського народу. Зараз 14 країн на рівні парламентів теж визнали Голодомор геноцидом. Хоча я особисто пам’ятаю, яка дискусія була у парламенті, коли ми винесли проект постанови про визнання Голодомору еноцидом, і як важко він проходив у нас в Україні, у Верховній Раді”, – наголосив Петро Порошенко.

Також за словами Порошенка, зараз ситуація кардинально інша. Українська дипломатія продовжує нести правду народам всього світу. “Окремо хочу подякувати українській діаспорі, яка разом, об’єднуючи зусилля, робить свою надзвичайно важливу роботу”, – сказав він у своєму виступі.

Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших подій за всю історію нашої країни. Пам’ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада. Детальніше про національні жалобні заходи за участі керівників держави, представників релігійних конфесій, громадськості, медіа та гостей столиці читайте на сайті “Прямого”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>