Порошенко розповів, на яку допомогу очікує від Радбезу ООН

Найбільші очікування Києва щодо реалізації мінських угод пов’язані з підтримкою з боку Радбезу ООН, заявив президент.

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з представником США в ООН Самантою Пауер підкреслив важливість для України підтримки з боку Радбезу ООН, а також важливість співробітництва України та США з питань безпеки. Повідомляє Прес-службаприПрезидентові України про підсумки зустрічі.

“Наші найбільші очікування щодо втілення в життя мінських угод пов’язані з підтримкою з боку Ради Безпеки ООН”, – заявив Порошенко.

У цьому зв’язку він нагадав Пауер про свою зустріч 8 травня з Генеральним Секретарем ООН Пан Гі Муном і про обговорення можливості залучення міжнародного миротворчого контингенту задля забезпечення реалізації мінських домовленостей.

Під час зустрічі Порошенко наголосивна тому, що Київ чітко виконує мінські угоди і робить все можливе задля врегулювання ситуації в зоні АТО.

“Зараз ми здійснюємо крокиз тим, щоб зробити ситуацію на лінії зіткнення і довкола більш безпечною”, – сказав Порошенко.

Президент поінформував про неухильне виконання Україною своїх зобов’язань за мінськими угодами: зокрема, про спробу започаткувати політичний процес з проведення вільних чесних виборів і про чисельні порушення домовленостей з боку сепаратистів.

Так, за словами Глави Держави, в ситуації, коли 3 червня бойовики, підтримувані Росією, атакували українських військових в Мар’їнці (Донецька обл.), Україна діяла у повній відповідності із зобов’язаннями за мінськими угодами і змогла відстояти Мар’їнку, продемонструвавши у такий спосіб власну відповідальність.

Порошенко також відзначив важливість поновлення Україною контролю над українсько-російським кордоном.

Крім того, Порошенко відзначив важливість вирішення гуманітарних проблем 4 млн громадян, котрі опинилися на окупованій незаконними збройними формуваннями території. Він зазначив, що мешканці цих регіонів виявилися “фактично в заручниках у бойовиків”.

Нагадаємо, що після штурму сепаратистами Мар’їнки 3 червня Рада Безпеки ООН скликала термінове засідання щодо України.

Очільник ДНР знову погрожує Україні наступанням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>