“Порушення юридичних і моральних норм”: В'ятрович прокоментував створення скандальних футболок Adidas – РБК

Фото: Плаття Adidas (adidas.com)

Глава УІНП нагадав компанії Adidas про кримінальну відповідальність

Український інститут національної пам’яті звернувся з листом до дочірнього підприємства “Adidas-Україна” і нагадав про відповідальність за поширення в Україні продукції з використанням заборонених символів комуністичного тоталітарного режиму. Про це повідомив голова інституту Володимир В’ятрович, передає прес-служба УІНП.

Відзначимо, що фірма Adidas потрапила в скандал, випустивши лінійку спортивного одягу в стилі СРСР. На червоних сукнях бренду під назвою Russia Tank dress зображено напис USSR і герб Радянського Союзу.

В’ятрович попередив, що у випадку виявлення фактів продажу подібних товарів компанії Adidas в України Український інститут нацпам’яті звернеться до правоохоронних органів щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Фото facebook.com/volodymyr.viatrovych

“Ідея виготовити одяг, прикрашений нацистською свастикою, не мала б шансів на втілення в компанії Adidas. Тому, що в рідній для неї Німеччині, яка пройшла через процеси денацифікації – це порушення не лише юридичних, але й моральних норм. Для мешканців України та інших країн таким же порушенням є використання радянської символіки під якою вбито мільйони наших земляків”, – наголошує голова Українського інституту національної пам’яті.  

Фото: Плаття Adidas (adidas.com)

В інституті нагадали, що, відповідно до статті 436-1 Кримінального кодексу України, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої, а ті самі дії, вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Раніше повідомлялося, що Adidas випустив одяг в стилі СРСР.

День пам’яті і примирення – нове державне свято в країні

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>