По всій Україні – сильні опади, хуртовини, снігові заметілі

По всій Україні – сильні опади, хуртовини, снігові заметілі


В Україні очікується різке погіршення погодних умов у зв’язку з переміщенням активних циклонів з Балкан. Внаслідок цього на всій території України очікуються сильні опади, хуртовини, снігові заметілі, ожеледь. Про це повідомив директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

Він зазначив, що зокрема у південній частині, східних, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській областях, а 28 грудня і в Сумській області прогнозується сніг, мокрий сніг (на півдні з дощем), місцями сильні опади, ожеледь, налипання мокрого снігу, хуртовини. Пориви вітру сягатимуть 15-20 м/с, у Криму та Приазов’ї – місцями 25-30 м/с.

Також 29 грудня та вночі 30 грудня черговий циклон зумовить в Україні сильний сніг та хуртовини, снігові замети у центральних та Одеській областях. У південній частині – сильний мокрий сніг та дощ, налипання мокрого снігу, ожеледь. Швидкість вітру посилюватиметься до 15-20 м/с, у південних та центральних областях – 25-30 м/с.

В результаті складних погодних умов, на переважній частині території утвориться сніговий покрив висотою 10-40 см та ожеледиця на дорогах. На акваторії Чорного та Азовського морів очікується штормова погода: посилення вітру до 19-24 м/с, 29 грудня – пориви вітру до 25-30 м/с, висота хвиль на Чорному морі сягатиме 20-40 дм, на Азовському – 13-20 дм. Поступове послаблення та припинення опадів і явищ спостерігатиметься лише вдень 30 грудня та протягом 31 грудня. Добова температура у ці дні вночі фіксуватиметься до 13-20° морозу, вдень – до 8-14° морозу. Поступове покращення погодних умов фіксуватиметься вже з 3 січня, проте сніговий покрив збережеться. Середньодобова температура сягатиме 8-10° морозу, – зазначив Микола Кульбіда.

0

581

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>