Правозахисники з Amnesty International зібрали докази …

Правозахисники з Amnesty International зібрали докази …


Неурядова правозахисна організація Amnesty International засудила в своїй доповіді збільшення випадків викрадень людей і тортур на сході України.

Як зазначається у повідомленні «AFP», у більшості випадків це стосується викрадень проросійськими бойовиками українських активістів.

За словами заступника директора Amnesty International по Європі та Центральній Азії Дениса Кривошеєва, у правозахисників є докази того, періодично людей викрадають для того, щоб отримати викуп, проте більшість викрадень є політично мотивованими, стверджують в Amnesty International.

Всього за останні три місяці місія ООН зі спостереження за дотриманням прав людини в Україні зафіксувала 222 випадків викрадень. За інформацією МВС України з квітня по червень 2014 було викрадено близько 500 осіб. Amnesty International склала список із 100 випадків викрадень різними збройними угрупованнями. При цьому більшість викрадених супроводжуються тортурами.

У своїй доповіді Amnesty International призводить розповіді людей, яким вдалося звільнитися. Наприклад, правозахисники розповідають про 19-річного Сашу. Він був викрадений озброєними людьми в Луганську, його били кулаками, стільцем, «всім, що потрапляло під руку» протягом 24 годин, в ногу хлопця гасили сигарети. Сашу звільнили, але для цього його батькові довелося виплатити 60 тисяч доларів.

Активіста Ганна з Донецька була викрадена 27 травня. Дівчина розповідає, що їй розбили обличчя, били кулаками, а коли вона спробувала захистити обличчя, закрившись руками, терорист вийшов і повернувся з ножем. У дівчини залишились порізи на руках, ногах, шиї. Крім того, її змусили писати на стіні сепаратистські гасла власною кров’ю.

Виконавчий директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур зазначила про те, що організація взаємодіє з міжнародними організаціями – інституціями Європейського Союзу, Ради Європи, ОБСЄ, які за допомогою дипломатичних механізмів могли б вплинути на ситуацію.

«Ми постійно намагаємося і нагадуємо державі, що є така проблема – викрадення та катування людей, вона перебуває у фокусі нашої уваги. Різними методами – спілкуванням з журналістами, через ЗМІ», – зазначила Мазур «Голосу Америки».

У той же час, Тетяна Мазур категорично відповідає на питання про те, чи намагаються волонтери організації налагодити діалог з тими, хто викрадає людей.

«З сепаратистами? Які у них повноваження для переговорів? Однак вони також зобов’язані дотримуватися міжнародні правозахисні стандарти», – зазначила Тетяна Мазур.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>