Президент Латвії: Анексія та окупація іноземної території – це політика не 21 століття

Про це він заявив на саміті Кримської платформи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Левітс наголосив, що окупація Криму Росією є брутальним порушенням міжнародного права і досі лишається на порядку денному.

«Порушення міжнародного права через анексію та окупацію частини іноземної території – це політика 19-го, не 21-го століття. Вважаю, що така політика не має сприйматися міжнародною спільнотою. Повага до кордонів, територіальної цілісності є основою миру, який Європа забезпечила та досягла між своїми країнами», – наголосив президент Латвії.

Читайте також: Зеленський: Кримська платформа має змусити РФ до переговорів про повернення Криму

Він зауважив, що Латвія, так само як Литва й Естонія, має досвід окупації. Міжнародна спільнота ніколи не визнавала незаконної окупації країн Балтії, і за 50 років у міжнародному праві стався прецедент – відновлення їх незалежності.

«Ми вже 30 років є членами ЄС, НАТО і маємо міжнародно визнані кордони та уряди. Цей унікальний прецедент є частиною практики міжнародного права, і ми впевнені, що такі випадки, як український та декілька інших, є нахабним порушенням міжнародного права… Рано чи пізно Крим повернеться до складу України», – заявив президент Латвії.

Читайте також: Світ має не допустити легітимізації незаконної анексії Криму Росією – голова Євроради

За його словами, створення Кримської платформи дасть змогу тримати це питання у міжнародному порядку денному, а створення груп підтримки ініціативи сприяло б її зміцненню.

Як повідомлялося, 23 серпня у Києві проходить установчий саміт Кримської платформи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>