Президент припинив громадянство України нардепу Артеменку – Ляшко

Президент Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України народного депутата Андрія Артеменка. Ще у 2005 році Артеменко отримав громадянство Канади.

Про це у Facebook написав нардеп Олег Ляшко.

“Це унікальний і перший за 26 років Незалежності випадок, коли державний чиновник відповів за порушення Конституції України, яка передбачає лише одне – українське – громадянство. Зараз Артеменко і його захисники кричатимуть, що Конституція України забороняє позбавляти українського громадянства. Позбавляти – так, а припиняти – ні, не забороняє, – зазначив Ляшко.

Одна з підстав для припинення громадянства України є добровільне набуття громадянства іншої держави.

“Тому Артеменко, який сам зізнався і підтвердив про це на допиті у прокуратурі Криму про отримання ним канадського громадянства, відповідно до чинного закону втратив українське громадянство. Тепер ми вимагатимемо, щоб парламент на першому пленарному засіданні 16 травня достроково припинив депутатські повноваження Артеменка”, – написав Ляшко.

Нардеп зазначив, що Артеменка вже немає в Україні.

“За моєю інформацією, сьогодні о 6:30 ранку Артеменко вилетів у Відень, Австрія. Сподіваюся, він повернеться і здасть український паспорт, який він проміняв на іноземний”, – зазначив Ляшко.

пост Ляшка про Артеменка

facebook/Олег Ляшко

Раніше повідомлялося, що Генпрокуратура ініціювала позбавлення громадянства України скандального депутата Артеменка. Депутат, який хотів “здати” Крим в оренду Росії, має подвійне громадянство.

Прокуратура Криму шукає докази підготовки “мирного плану” Артеменка в МЦПД

Прокуратура Криму вилучила документи та оргтехніку в МЦПД, а керівника викликала на допит. Слідчі вважають, що саме тут допомогли нардепу Артеменку підготувати його так званий мирний план – пропозицію віддати Крим в оренду Росії на 50 чи 100 років та зняти з неї санкції в обмін на завершення війни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>