Президент РФ назвав перемовини з Трампом "успішними і корисними"

Президент РФ Володимир Путін за підсумками зустрічі віч-на-віч з американським президентом Дональдом Трампом назвав перемовини успішними і корисними для обох сторін. За його словами, переговори з Трампом показали взаємне бажання виправити негативну ситуацію у відносинах Росії і США.

“Сьогоднішні перемовини показали наше спільне з президентом Трампом бажання виправити негативну ситуацію в наших двосторонніх відносинах, намітити перші кроки щодо їх оздоровлення, відновлення прийнятного рівня довіри та поверненню до співпраці колишнього рівня”, – заявив Путін.

Труднощі і складна атмосфера у відносинах між Росією і США не мають об’єктивних причин, вважає російський президент.

“Всім очевидно, що двосторонні відносини переживають складний період. Однак ці труднощі, і напружена атмосфера, яка склалася, не мають об’єктивних причин. “Холодна війна давно закінчилася, епоха гострого ідеологічного протистояння двох країн пішла далеко в минуле, ситуація в світі кардинально змінилася”, – сказав Путін на прес-конференції, передає РБК.

У свою чергу президент США Дональд Трамп заявив, що сьогоднішня зустріч з російським президентом є тільки початком тривалого процесу.

“Сьогоднішня зустріч – лише початок довгого процесу. Ми робимо перші кроки до кращого майбутнього, де є сильний діалог. Наша зустріч продовжує давню традицію дипломатичних зв’язків. Це буде дуже конструктивний день. Будуть часті зустрічі в майбутньому і я сподіваюся, що ми вирішимо всі проблеми, які сьогодні обговорювалися”, – повідомив Трамп.

Президент США зазначив, що відносини між країнами “ніколи не були гіршими, ніж зараз”.

“Втім, це зміниться. І це змінилося за ці 4 години. Було б легше політично відмовитися від зустрічі, але це б нічого не дало. Як президент я можу приймати політрішення незалежно від точки зору ЗМІ чи демократів, які перешкоджають цьому. Я б краще взяв політризик, щоб отримати мир, ніж ризикувати миром, заради політичних вигод”, – сказав Трамп.

Нагадаємо, що в Гельсінкі розпочалася зустріч президента США Дональда Трампа і президента РФ Володимира Путіна. Заявленими темами розмови були питання втручання РФ у президентські вибори в США в 2016 році, російська агресія в Україні та Сирії, питання ядерного потенціалу та інші.

Всі новини про зустріч президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна читайте у спецтемі “Зустріч в Гельсінкі: перші повноформатні переговори Путіна і Трампа“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>