Проти затриманого в Італії бійця АТО дав свідчення французький журналіст

Проти затриманого в Італії учасника АТО на Донбасі, заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення Національної гвардії ім. Кульчицького Віталія Марківа дав свідчення французький журналіст.

Про це повідомили у Департаменті комунікації МВС України, пише УНІАН.

“За інформацією французького журналіста щодо обставин загибелі у 2014 році в зоні АТО італійського та російського журналістів прокуратурою міста Павіа (регіон Ломбардія) розпочато кримінальне провадження. В рамках цього провадження французький журналіст вказав на те, що смерть вищевказаних журналістів стала наслідком застосування зброї підрозділом НГУ, в якому проходив службу затриманий Віталій Марків. Крім того, в рамках свідчень французький журналіст надав відеоряд”, – сказано у повідомленні.

Своєю чергою, за даними українського слідства, загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку бойовиків.

Нагадується, що Марків виїхав до Італії під час планової відпустки, а офіційної інформації щодо його затримання Нацгвардія не отримувала.

“Генеральною прокуратурою України вживаються заходи зі встановлення усіх обставин затримання Марківа в рамках міжнародно-правового співробітництва”, – додали у Департаменті комунікації.

Також наголошується, що “Міністерство внутрішніх справ України та Національна гвардія України занепокоєні арештом заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа, затриманого 30 червня 2017 року за підозрою у вбивстві фоторепортера, громадянина Італії Андреа Рокеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу м. Слов’янськ у травні 2014 року”.

Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура України здивована арештом в Італії українського солдата Віталія Марківа. А радник глави МВС, нардеп від “Народного фронту” Антон Геращенко висловив думку, що “ця історія дуже погано тхне і схожа на чергову російську провокацію“. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>