Путін знав про нас усе: український полковник відкрив ворогу карти задовго до воєнного стану

Один із високопоставлених офіцерів української армії три роки працював на російську розвідку. У цьому Сергій Лазарєв (позивний “Сократ”) особисто зізнався в одному з інтерв’ю після затримання і відправлення у Лук’янівському СІЗО.

Агент Путіна в Україні: що відомо про “Сократа”?

Одне, на що він тепер сподівається – можливий обмін, але зв’язатися ні з ким поки що не може: в ізоляторі телефони заборонені. У Росії, вже традиційно, доля затриманого мало кого цікавить, його вважають “відпрацьованим матеріалом”.

Свого часу “Сократ” отримав посаду полковника українських військово-повітряних сил. Про обмін намагався просили в офіцера російської військової розвідки Дениса Юшина: того самого, який працював пліч-о-пліч із Петровим та Бошіровим, ймовірними отруювачами Сергія Скрипаля.

Сергій Лазарєв зробив блискучу кар’єру: у міністерстві оборони він відповідав за облік усієї техніки в Збройних Силах, у нього був кабінет на головному авіаремонтному заводі країни. Зараз він щиро зізнається – Україну сприймав лише у вигляді “філіалу Росії”, постійно нарікає на те, що не сприймав “українізації” як такої:


“Неприємно. Українською мовою все. Російською говориш, підозріло на тебе дивляться. Мені було некомфортно, і я сам шукав шляхи, виходи і способи передачі інформації”, – розповідає “Сократ”.

Знайшов він такий “спосіб” у прикордонному містечку Шебекіно, в будинку рідної сестри, він і зустрівся з майбутнім куратором Денисом, офіцером російської військової розвідки. Росіян цікавили секрети української військової авіації, а зраднику було достатньо російської пенсії.

Тоді й почав “готувати запасний аеродром”, отримав посвідку на проживання в РФ, і гучний позивний “Сократ”. Три роки поспіль зливав росіянам дані про українські літаки. Який масив інформації перекочував через нього в Росію достеменно невідомо.

Жодних слідів. Майже немає доказів. Але невловимий “Сократ” проколовся – коли почав цікавитись авіабазою під Києвом. 

Свої контакти на базі Лазарєв не здає до останнього. Каже, тут нічого нового для російської розвідки немає. Одне із завдань “Сократа” –  купити боєздатний літальний апарат. Щоправда, безпілотний.

Операція “Сократа” провалилась. Її фінал – тут, у Лук’янівському СІЗО. Сестра в Росії, через яку три роки тому Лазарєва завербували російська розвідка.

Дивіться: ГРУ ГШ Росії намагається витягнути з української в’язниці свого агента

Нагадаємо, Путін на засіданні Ради НАТО-Росія намагався відмовити Альянс від співпраці з Україною.Як повідомляв “Знай.ua”,   Порошенко обговорив із сенатором санкції проти РФ. Також “Знай.ua” писав, Росія поставила Україні зухвалий ультиматум.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>