Путін пообіцяв вислати з Росії 755 американських дипломатів через санкції

Президент Російської Федерації Володимир Путін повідомив, що керівництво країни має намір вислати 755 співробітників диломатической місії США у відповідь на посилення американських санкцій.

“Тисяча з гаком працівників – дипломатів і технічних працівників працювали і досі працюють зараз в Росії. 755 повинні будуть припинити свою діяльність”, – заявив російський президент в інтерв’ю пропагандистському телеканалу “Росія 1″.

Голосування обох палат Конгресу США за посилення санкційного тиску на Росію Путін назвав “нічим не спровокованих кроком до погіршення російсько-американських відносин”.

Президент РФ також висловив розчарування відсутністю позитивної динаміки в американо-російських відносинах із приходом до Білого дому адміністрації Дональда Трампа.

“Ми досить довго чекали, що, може бути, що щось зміниться на краще, мали таку надію, що ситуація якось зміниться. Але, судячи з усього, якщо вона і зміниться, то не скоро. … Я вважав, що ми повинні показати, що ми теж вже без відповіді нічого не залишатимемо”, – зазначив Путін.

Він також визнав, що Росія не може завдати істотної шкоди американської економіки, в зв’язку з чим і було прийнято рішення про видворення дипломатів.

“У нас обсяг торгово-економічних зв’язків з США маленький. У жодне порівняння не йде з обсягом торговельних відносин, скажімо, з Китаєм, з країнами ЄС, з багатьма іншими країнами світу. Можливості великі, а в силу різних обставин обсяг невеликий”, – пояснив російський лідер.

Він також заявив, що Кремль поки що не вживатиме інших заходів у відношенні США.

“Можна собі уявити теоретично, що колись може настати момент, коли збиток від спроб тиску на Росію буде порівнянний з негативними наслідками, які пов’язані з певними обмеженнями нашої співпраці… Але я сподіваюся, що до цього не дійде. Я на сьогоднішній день проти”, – підкреслив Путін.

Нагадаємо, 28 липня Росія оголосила про контрзаходи щодо Вашингтона у зв’язку з прийняттям у Конгресі США законопроекту про санкції проти РФ. З 1 вересня кількість співробітників, які працюють у дипломатичних представництвах США в Росії, має бути скорочено до 455 осіб. Американським дипломатам також заборонили користуватися складськими приміщеннями в Москві і дачею в Срібному бору.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вже ознайомився з остаточним варіантом законопроекту про введення більш посилених санкцій проти Росії, і збирається підписати його. Законопроект уже підтримали обидві палати американського парламенту.

Нагадаємо, у грудні минулого року Держдепартамент США повідомив про видворення з країни 35 російських дипломатів, давши зрозуміти, що співробітники посольства і консульств РФ займалися шпигунством.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>