Путін хоче бачити Україну федерацією ..

Путін хоче бачити Україну федерацією ..

Президент Росії Володимир Путін “не розуміє” небажання властей України вести розмову про можливість федералізації країни. Про це він заявив в інтерв’ю німецькому каналу ARD, передає УНІАН.

“Україна – складна країна, і не тільки за етнічним складом, а й по процесам її формування в сьогоднішньому вигляді. Чи є майбутнє, і яке воно? Я думаю, звичайно, є. Це велика країна, великий народ, 43-44 млн чоловік населення. Це велика європейська країна з європейською культурою”, – сказав Путін.

“Ви знаєте, не вистачає тільки одного. Бракує, мені здається, розуміння того, що щоб бути успішними, стабільними, процвітаючими, потрібно, щоб усі люди, які на цій території проживають, якою б мовою вони не говорили (угорською, російською, українською або польською), відчували, що ця територія – їхня Батьківщина. Для цього вони повинні відчути, що вони можуть реалізувати себе повноцінно тут не гірше, ніж на якихось інших територіях, а може бути, навіть в чомусь краще. Тому я не розумію такого небажання деяких політичних сил в Україні навіть слухати про можливість федералізації”, – сказав він.

При цьому він вважає, що висловлювання не про “федералізацію”, а про “децентралізацію” є грою слів.

“Це ж все гра словами. Треба зрозуміти, що вкладається в ці поняття: децентралізація, федералізація, регіоналізація. Можна напридумувати ще десяток слів. Потрібно, щоб люди, які проживають на територіях, зрозуміли, що вони на щось мають права, що вони щось можуть вирішувати самостійно в своєму житті”, – сказав він.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>