Путін і Обама обговорили ситуацію в Україні

Путін і Обама обговорили ситуацію в Україні

Лідери РФ і США обмінялися думками у зв’язку з розвитком гострої кризи в Україні.

Президент США Барак Обама ввечері в п’ятницю, 1 серпня, зателефонував російському лідерові Володимирові Путіну, щоб обговорити ситуацію навколо України, повідомляє прес-служба Кремля.

Лідери двох країн обмінялися думками у зв’язку з розвитком гострої кризи в Україні. “Незважаючи на істотні відмінності в оцінках низки принципових моментів, з обох сторін підкреслена особлива актуальність завдання негайного та сталого припинення бойових дій на південному сході України і початок політичного процесу. У цьому зв’язку дана позитивна оцінка консультацій контактної групи, що відбулися у Мінську, відзначено необхідність продовження переговорів у такому форматі “, – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що Путін охарактеризував лінію на нарощування Вашингтоном санкційного тиску як контрпродуктивну. На його думку, така політика завдає “серйозної шкоди двосторонній співпраці та міжнародній стабільності в цілому”.

МЗС РФ: Путін і Обама не відмовилися від спілкування

Президенти РФ і США погодилися, що нинішній стан справ не відповідає інтересам обох держав. У цьому зв’язку вони обговорили можливі перспективи розвитку російсько-американського діалогу.

Нагадаємо, на засіданні контактної групи, що відбулася в Мінську 31 липня, взяли участь представники України, Росії, ОБСЄ та самопроголошеної “Донецької народної республіки”. Контактна група прийняла рішення про “зелений коридор” для міжнародних експертів, які розслідують причини аварії Боїнга. Крім того, було досягнуто домовленості про звільнення на першому етапі 20 взятих в полон в ході боїв на Донбасі з кожної зі сторін.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>