Пучдемон назвав протиправними дії Мадрида щодо Каталонії

Глава каталонської регіональної адміністрації Карлес Пучдемон вважає протиправним намір центрального уряду відсторонити її від влади.

Про це Пучдемон заявив 21 жовтня ввечері в телезверненні, пише DW.com.

Дії влади в Мадриді суперечать демократичним цінностям і принципам правової держави, заявив Пучдемон.

Він звинуватив Мадрид в намірі “ліквідувати нашу автономію і демократію”.

За його словами, це найпотужніша атака на інститути і народ Каталонії з 1975 року, коли в Іспанії завершилася диктатура Франсиско Франко.

Пучдемон оголосив про скликання каталонського парламенту, який повинен обговорити ситуацію і підготувати відповідні кроки.

На позачерговому засіданні в суботу кабінет міністрів в Мадриді прийняв рішення про застосування 155-ї статті конституції, яка передбачає розпуск регіонального уряду і парламенту.

Їх повноваження передадуть центральній владі також як і контроль над поліцією, фінансовими органами, регіональними суспільно-правовими ЗМІ.

Нові вибори до парламенту Каталонії повинні відбутися протягом шести місяців з моменту розпуску парламенту попереднього скликання. Ці позачергові заходи має схвалити верхня палата парламенту Іспанії – Сенат. Очікується, що він прийме рішення до 27 жовтня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>