Північний полюс прогрівся до плюсової температури

Причиною підвищення температури став вплив потужного шторму.


северный полюс подтаял

<!– 30        –>

Надпотужний шторм Френк, який вирував у Північній Атлантиці, підняв в Арктиці теплі повітряні маси, які призвели до того, що на деякий час температура повітря на Північному полюсі піднялася вище нуля. Про це повідомляє The Washington Post.

30 грудня температура на величезній території навколо Північного полюса коливалася в проміжку між -1 та +1,5 градусами Цельсія. Бакен 64760, розташований на широті 87,45 градуси північної широти, показав максимум — 0,7 градуса.

Така ситуація склалася завдяки двом потужним погодним явищам. Система низького тиску (циклон), яка йде по США і Північній Європі, разом з системою високого тиску (антициклон) над Сибіром видавили до Північного полюса тепле середземноморське повітря.

Навколо антициклону повітря рухається за годинниковою стрілкою, навколо циклону — в протилежному напрямку, і в результаті при зближенні обох систем висмоктує повітря немовби пилососом, пояснюють метеорологи. Незвичайними є не самі погодні явища, а їхня інтенсивність і потужний комбінаторний ефект.

На думку вчених, плюсові температури на Північному полюсі є тимчасовим явищем. Набагато більшу небезпеку представляє собою літнє танення арктичної криги.

Раніше повідомлялося про те, що метеорологи назвали 2015 рік найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. Глобальна температура у 2015 році зросла на один градус Цельсія. Це сталося через сильний вплив Ель-Ніньо і антропогенних факторів. Вплив Ель-Ніньо може призвести до подальшого зростання температури у 2016 році. 2011-2015 роки стали найбільш спекотним п’ятирічним періодом в історії метеоспостережень. Середня температура за цей період підвищилася на 0,57 градуса Цельсія порівняно з зафіксованою у 1961-1990 роках.


За матеріалами:

Lenta.ru


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>