Пінчук пояснив своє бачення стратегії відносин з ЄС на …

  • Вчора, 18:50
  • Розсилка

Ті, хто звинувачують мене в заклику відмовитися від ідеї членства України в ЄС, або неуважно читали текст, або просто брешуть, – Віктор Пінчук

Український бізнесмен Віктор Пінчук заявив про необхідність визнання Україною факту зміни еліт Заходу і перегляду західними політиками своїх першочергових пріоритетів. Про це йдеться в програмній статті Віктора Пінчука, яку публікує «Українська правда». Як зазначив сам автор, ця його стаття стала відповіддю на дискусію навколо його недавньої авторської колонки в американському виданні Wall Street Journal.

Віктор Пінчук відзначає, що глобальна ситуація в світі кардинально змінюється, і Україна не може дозволити собі не помічати цього. «Відбувається зміна еліт Заходу. Сам Захід вперше за довгий час піддається загрозам, тому переглядає пріоритети. І, що головне для нас, змінюється міжнародна група партнерів, які до цього моменту допомагали нам вистояти. Ми не знаємо, як все буде, але точно не так, як раніше. І ми повинні готуватися до цього вже зараз», – попереджає Пінчук.

Віктор Пінчук також вважає, що «українське питання» цілком може стати елементом великої геополітичної угоди, поряд з сирійським конфліктом, російсько-американськими відносинами, боротьбою з тероризмом, проблемою біженців, долею Євросоюзу і трансатлантичного партнерства, Північною Кореєю і так далі.«Їм (європейським політикам, – ред) потрібні швидкі результати, яких від них чекає виборець. В наших силах допомогти лідерам Заходу їх досягти. У обмін на їх допомогу в досягненні наших цілей», – заявив Віктор Пінчук.

Бізнесмен також зазначив, що на Заході все частіше перемагають ті, хто обіцяє вирішувати не світові конфлікти, а внутрішні проблеми. «Однак у будь-яких західних політиків є ціннісні обмеження. Їм невигідні санкції, їм потрібно торгово-економічне співробітництво з Росією, взаємодія з нею в Сирії і в боротьбі з ІДІЛ. Але для них як і раніше неприпустимо, якщо їх звинуватять в потуранні війні в Європі або порушень міжнародного права», – заявив він.

Бізнесмен висловив думку, що будівництво України за європейськими стандартами сьогодні діаметрально розходиться з російськими мріями про нас як про unsuccessful state (державу-невдаху).

«Тут – ніяких компромісів з Росією. Не наполягаючи зараз на членстві (в ЄС, – ред.), «полегшуючи життя » Євросоюзу і йдучи з ним на компроміс, в обмін на це ми повинні домагатися від ЄС конкретних речей: більш істотною фінансової допомоги і серйозної підтримки економіки України; рішучіших кроків по зближенню України з Європейським Союзом (наприклад, в цьому випадку «безвіз» у нас вже давно б був, ратифікація Угоди про асоціацію йшла б значно простіше і швидше і так далі); більш проукраїнську позицію ЄС у всіх можливих форматах обговорення мирного врегулювання; абсолютної принциповості в питанні продовження санкцій проти Росії за відсутності прогресу в мирному процесі», – зазначив бізнесмен.

«Ті, хто звинувачують мене в заклику відмовитися від ідеї членства України в ЄС, або неуважно читали текст, або просто брешуть. У статті в WSJ чітко написано: «Україні слід розглянути тимчасова відмова від членства в ЄС як від заявленої мети на найближче майбутнє» . Чи хотів би я бачити сьогодні Україна членом ЄС? Однозначно – так. Наполягаючи зараз на перспективі членства, ми тільки послаблюємо позиції наших друзів в Європейському Союзі. А заодно створюємо всередині нього чергову лінію розколу», – пояснює Пінчук.

На думку Пінчука, зараз українці повинні будувати за європейськими принципами і в повній відповідності з європейськими стандартами власну сильну країну.

 

Джерело: Апостроф

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>