Радник Ляшка: "Валютна політика Нацбанку – гра на боці олігархів"

Радник Ляшка: "Валютна політика Нацбанку – гра на боці олігархів"

Те, що робить Нацбанк із курсом гривні, – безсистемна робота, дилетантське гасіння пожежі підручними засобами. Таку думку в коментарі виданню НБН висловив радник Олега Ляшка з економічних питань Юрій Чижмар.

“Керівництво Нацбанку в особі Гонтарєвої намагається стабілізувати курс гривні адміністративними методами. Вчора ввели ліміт на купівлю валюти фізичними особами – не більш ніж на три тисячі гривень. Тобто приблизно 200 доларів. До чого це призведе? Звісно, до активізації чорного ринку”, – заявив Юрій Чижмар.

На думку експерта, в умовах, наближених до гіперінфляції, єдиним доступним і зрозумілим способом збереження заощаджень громадян залишається конвертація гривні в валюту.

“Люди вимушені будуть здавати гривню і купувати долари та євро. В обмінних пунктах їм це зробити не дадуть. Логічно, що вони підуть до вуличних “мінял”, де курс значно вищий. Тіньовий валютний ринок знову запрацює на повну. А в кого тіньовики отримують готівкову валюту? Правильно, в підконтрольних олігархам кишенькових банках”, – зазначив Чижмар.

“Національний банк свідомо грає на боці олігархів і багатіїв. Він спекулює курсом і відроджує тіньовий ринок обміну валюти. Фактично держава змовилася з багатіями і забирає в українців останню копійку. Така політика абсолютно антисоціальна”, – підсумував Чижмар.

Як відомо, протягом поточного року Національний банк України проводив дві хвилі рефінансування. Понад 100 млрд гривень було направлено на підтримку ліквідності банківської системи України. У підсумку більша частина грошей опинилася на тіньовому валютному ринку, що дестабілізувало курс національної валюти і спровокувало девальвацію гривні.

Експерти припускають, що на валютному ринку мав факт змови уряду та приватних банків, контрольованих олігархами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>